Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PS3
Okładka MX vs. ATV Supercross (X360)

MX vs. ATV Supercross

Ósma odsłona popularnej serii zręcznościowych wyścigów, w których główną rolę odgrywają tytułowe motocykle crossowe i quady. Cykl został zapoczątkowany jeszcze w 2001 roku na konsolach Xbox oraz PlayStation 2 i przez lata był rozwijany pod czujnym okiem koncernu THQ.

Wyścigi | motocyklowe | motocross | quady

Okładka MX vs. ATV Supercross (X360)

data premiery gry:

28paź2014

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

MX vs. ATV Supercross to piąta część znanej serii zręcznościowych gier wyścigowych koncentrujących się na motocyklach crossowych, quadach i innych tego typu pojazdach. Za jej powstanie odpowiadają w większości członkowie dawnego zespołu Rainbow Studios (który dał światu poprzednie odsłony), lecz tym razem zebrani pod egidą firmy Nordic Games (zamiast poprzedniego właściciela, THQ, który ogłosił upadłość na początku 2013 roku).

Tym razem tematyką gry uczyniono tytułowy supercross – dyscyplinę skoncentrowaną wokół wyścigów motocyklów na sztucznie przygotowanych stadionowych trasach, obfitujących w usypane skocznie i inne przeszkody. Deweloper wykorzystał liczne elementy z dwóch poprzednich odsłon, czyli MX vs. ATV: Alive oraz MX vs. ATV Reflex, dostosowując je do nowej gry – znalazł się wśród nich między innymi konsolowy multiplayer, a także sieciowa funkcja Motoclub Depot.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI MX vs. ATV Supercross

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (MX vs. ATV Supercross Encore, film Assassin's Creed, Total War) 26/6/15
Wieści ze świata (MX vs. ATV Supercross Encore, film Assassin's Creed, Total War) 26/6/15

wiadomość26 czerwca 2015

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi MX vs. ATV Supercross Encore na PlayStation 4 i Xboksa One, obsadzie filmu Assassin's Creed oraz darmowym weekendzie z serią Total War na Steamie. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4
Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4

wiadomość16 lutego 2015

W sklepie internetowym Amazon pojawiły się nowe pozycje, sugerujące, że posiadacze PlayStation 4 już wkrótce otrzymają szansę zagrania w odświeżone wersje czterech gier, których wydawcą jest firma Nordic Games. Będą to Darksiders 2, MX vs. ATV Supercross, Legend of Kay oraz Arcania: The Complete Tale.

SpellForce 3, The Guild 3 oraz nowy Aquanox na targach gamescom
SpellForce 3, The Guild 3 oraz nowy Aquanox na targach gamescom

wiadomość6 sierpnia 2014

Firma Nordic Games przedstawiła listę tytułów, które zaprezentuje na tegorocznych targach gamescom. Poza zapowiedzianymi już produkcjami, wydawca przekaże też za zamkniętymi drzwiami pierwsze informacje związane z nowymi projektami, a więc grami SpellForce 3, The Guild 3 oraz Aquanox: Deep Descent.

Zapowiedziano MX vs. ATV Supercross
Zapowiedziano MX vs. ATV Supercross

wiadomość20 grudnia 2013

MX vs. ATV Supercross – taki tytuł będzie nosiła kolejna odsłona serii MX vs. ATV, tworzona pod auspicjami firmy Nordic Games, która nabyła prawa do marki po upadku THQ. Gra ukaże się w pierwszej połowie 2014 roku i będzie dostępna na komputerach (Windows, Mac, Linux) oraz na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

X360
PS3