Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 11:44

Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4

W sklepie internetowym Amazon pojawiły się nowe pozycje, sugerujące, że posiadacze PlayStation 4 już wkrótce otrzymają szansę zagrania w odświeżone wersje czterech gier, których wydawcą jest firma Nordic Games. Będą to Darksiders 2, MX vs. ATV Supercross, Legend of Kay oraz Arcania: The Complete Tale.

Jeżeli ufać nowym pozycjom w sklepie internetowym Amazon, posiadacze PlayStation 4 mogą się spodziewać, że już wkrótce na ich platformę zawitają cztery odświeżone wersje gier z konsol szóstej i siódmej generacji. To zasługa firmy Nordic Games, która ostatnimi czasy bardzo aktywnie działa na rynku wydawniczym, czego najbardziej dobitnym przykładem było przejęcie kilku popularnych marek po upadłym w 2012 roku THQ.

Na razie nie znamy daty premiery Darksiders 2: Definitive Edition. - Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-02-16
Na razie nie znamy daty premiery Darksiders 2: Definitive Edition.
Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4 - ilustracja #2

Gry, które Nordic Games chce wydać na PlayStation 4, uzyskały następujące średnie oceny w serwisie Metacritic:

  • Darksiders 2 – 85 (Wii U), 84 (PS3), 83 (X360), 81 (PC)
  • Arcania: The Complete Tale – 42 (PS3)
  • Legend of Kay – 72 (PS2)
  • MX vs. ATV Supercross – brak ocen

Najciekawszą propozycją w tym zestawieniu jest chyba Darksiders 2 – gra akcji, w której mogliśmy wcielić się w samą Śmierć. Na razie brakuje dokładniejszych informacji na temat tego, jak ten tytuł będzie wyglądać na PlayStation 4, bowiem w sklepie Amazon podano jak dotąd jedynie cenę (39,99 dolarów, czyli około 145 złotych). Po nazwie Definitive Edition możemy się jednak spodziewać, że produkcja studia Vigil Games doczeka się pewnych szlifów od strony wizualnej i trafi na konsolę Sony wraz z dwoma wypuszczonymi do tej pory DLC. Podobny los czeka wyścigówkę MX vs. ATV Supercross, która w ubiegłym październiku trafiła na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Będzie ją można kupić w tej samej cenie, co Darksiders 2. Obie marki zostały w 2013 roku przejęte od upadłej firmy THQ.

Trudno sobie wyobrazić, by Arcania: The Complete Tale stała się hitem na PlayStation 4. - Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4 - wiadomość - 2015-02-16
Trudno sobie wyobrazić, by Arcania: The Complete Tale stała się hitem na PlayStation 4.

Oprócz tego na PlayStation 4 trafi Arcania: The Complete Tale, czyli czwarta (i bardzo chłodno przyjęta) część kultowej serii Gothic, oraz Legend of Kay HD, odświeżona wersja gry akcji z PlayStation 2 oraz Nintendo DS. Ta ostatnia pozycja trafi też zresztą na Wii U. Jeżeli potwierdzą się informacje z Amazon, tytuły te ukażą się pod koniec maja i będą kosztować 29,99 dolarów (około 110 złotych).