Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchWiiU
Okładka Legend of Kay Anniversary (PC)

Legend of Kay Anniversary

Opracowana przez studio Untold Games odświeżona wersja klasycznej, trzecioosobowej gry akcji, która ukazała się w roku 2005 na konsolach PlayStation 2.

Akcji | TPP | platformówki 3D | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki

Okładka Legend of Kay Anniversary (PC)

data premiery gry:

27lip2015

PC

29lip2015

WiiU PS4

29maj2018

Switch

Legend of Kay Anniversary to odświeżona wersja gry akcji Legend of Kay, która ukazała się w 2005 roku na konsoli PlayStation 2 (kilka lat później pojawiła się także wersja na handhelda Nintendo DS). Tytuł może się pochwalić przede wszystkim ulepszoną oprawą graficzną. Gracz wciela się w kota Kaya, który musi uratować mieszkańców wioski nękanej przez złego Imperatora Shuna. Przez pokolenia życie biegło spokojnie na samotnej wysepce na Morzu Chińskim, gdzie miłujące pokój koty żyły w zgodzie z naturą i innymi magicznymi zwierzętami. Pewnego dnia jednak, żołnierze z gorylej armii imperium wtargnęli na jej teren, burząc zastany porządek i zmuszając naszego bohatera do podjęcia działania.

Na szczęście bohater nie jest bezbronnym zwierzęciem, gdyż wyspę opuszcza jako początkujący adept wschodnich sztuk walki. Na początku zabawy dysponujemy jedynie mieczem, ale w trakcie rozgrywki zdobywamy jeszcze dwie bronie – stalowe szpony oraz potężny młot bojowy. System potyczek oferuje ponad 75 różnych ruchów. Większość nawet najbardziej skomplikowanych ciosów wyprowadzana jest jednak w prosty sposób, poprzez wciśnięcie maksymalnie kilku przycisków w odpowiednich momentach. Dużym ułatwieniem jest także automatyczne namierzanie przeciwników znajdujących się w bezpośredniej bliskości głównego bohatera, co pozwala skupić się jedynie na efektownej eliminacji wrogich istot. Te ostatnie należą zaś do 30 różnych ras zwierząt, nie licząc oddzielnie zaprojektowanych bossów.

Gra oferuje nie tylko różnorodne środowiska poszczególnych etapów, jak lasy, moczary, jaskinie czy linie brzegowe, ale także szeroką gamę alternatywnych środków transportu – od ujeżdżania dzikich knurów, przez podróże kolejką linową po szybowanie na grzbiecie smoka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 74,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Legend of Kay Anniversary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Legend of Kay Anniversary

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460/1 GB Radeon HD 6790 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8.1

Danteveli_ Ekspert 22 lipca 2016

Ostatnie kilka lat, udowodniło nam, że czas kołem się toczy i żyjemy w coraz to krótszych cyklach funkcjonowania różnorakich mediów. „Rimejki”, edycje HD, remastery i sequele archaicznych pozycji, atakują nas na każdym kroku. Do tego grona dołączyła właśnie wydana, pierwotnie 10 lat temu, gra przygodowa z kotem w roli głównej. Tylko, czy ktokolwiek prosił się o to, by ponownie zagrać – akurat – w ten tytuł?

Legend of Kay, to produkcja łącząca antropomorfizacje zwierząt z chińskimi motywami. Coś jak Kung Fu Panda, tylko że z kotem w roli głównej. Nasz Mruczek Kay, okazuje się wybranym, który ma bronić spokojny zwierzęcy świat przed inwazją szczurów i goryli. Dlatego też, bohater wyrusza na pełną przygód wyprawę, by wyzwolić żaby, króliki i inne zwierzęta spod uciemiężenia. Niestety, zaprezentowana nam historia jest nudna i bez polotu. Trochę szkoda, bo tytuł ten miał potencjał na zaserwowanie nam przygody w stylu kina Wuxia (w skrócie filmy „kung-fu” – dop. Coati’), ze zwierzętami w

6.0
Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4
Nordic Games wyda Darksiders 2 i trzy inne tytuły na PlayStation 4

wiadomość16 lutego 2015

W sklepie internetowym Amazon pojawiły się nowe pozycje, sugerujące, że posiadacze PlayStation 4 już wkrótce otrzymają szansę zagrania w odświeżone wersje czterech gier, których wydawcą jest firma Nordic Games. Będą to Darksiders 2, MX vs. ATV Supercross, Legend of Kay oraz Arcania: The Complete Tale.

PC
WiiU
PS4
Switch