Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2015, 11:30

autor: Renox

Dota 2 – ponad milion grających w tym samym czasie

Miniony weekend okazał się niezwykle owocny dla firmy Valve, ponieważ wówczas w grze Dota 2 zalogowanych było jednocześnie ponad milion graczy. Najpopularniejsza produkcja na platformie Steam może pochwalić się tak okazałym wynikiem najpewniej przede wszystkim dzięki organizowanemu pod koniec tygodnia wydarzeniu o nazwie New Bloom Festival.

Dota 2 cieszyła się w ubiegły weekend rekordową popularnością. - Dota 2 – ponad milion grających w tym samym czasie - wiadomość - 2015-02-16
Dota 2 cieszyła się w ubiegły weekend rekordową popularnością.
W skrócie o Dota 2:
  • Premiera: 9 lipca 2013
  • Producent: Valve Software
  • Platformy sprzętowe: PC
  • Gatunek: MOBA

Dota 2 to obecnie najchętniej ogrywana produkcja na platformie Valve. W miniony weekend wspomniana MOBA umocniła swoją rankingową pozycję, bijąc kolejny rekord popularności. Statystyki Steam w momencie pisania tej wiadomości pokazują, że pod koniec ubiegłego tygodnia w tę sieciową strategię z elementami RPG jednocześnie grało ponad milion graczy, co na tle pozostałych, również cenionych produkcji takich jak Counter-Strike: Global Offensive czy Team Fortress 2 wygląda po prostu miażdżąco.

Tak dobry wynik osiągnięty został przede wszystkich za sprawą organizowanego wówczas wydarzenia New Bloom Festival, które wprowadziło do rozgrywki między innymi tryb Beast Brawl (graczom na mapie towarzyszą wówczas potężne bestie), dodatkowe nagrody czy punkty doświadczenia. Jednak niezależnie od tego, o jak dobrym rezultacie osiągniętym przez Dota 2 byśmy pisali, najpewniej blado wypadłby on przy największym konkurencie wspomnianej produkcji – grze League of Legends. Jeśli wierzyć statystykom zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej produkcji studia Riot Games, może ona pochwalić się 67 milionami graczy każdego miesiąca, 27 milionami każdego dnia i rekordowym 7,5 milionem osób grających w tym samym czasie.

Ponad milion graczy jednocześnie grało w Dota 2. - Dota 2 – ponad milion grających w tym samym czasie - wiadomość - 2015-02-16
Ponad milion graczy jednocześnie grało w Dota 2.

Porównywanie „LoL-a” z bohaterem niniejszej nowinki niekoniecznie może okazać się sensowne według części grających, dlatego też wynik Dota 2 lepiej przyrównać do statystyk samego Steama. Na początku stycznia informowaliśmy Was, że na platformie firmy Valve jednocześnie zalogowanych było ponad 8,5 miliona użytkowników. Na tym tle rezultat omawiany w tej wiadomości, który odnosi się tylko do pojedynczej produkcji, dobrze odzwierciedla ogromną popularność Defense of the Ancients 2 w kontekście całej platformy i niewątpliwie wróży kolejne bardzo dobre wyniki. Warto chociażby przypomnieć, że na początku roku liczba graczy w przypadku Dota 2 przekroczyła 10 milionów, co jest wynikiem zdecydowanie lepszym w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.