Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2015, 11:28

autor: Arantasar

Dota 2 – liczba graczy przekroczyła 10 milionów

Oficjalne statystyki gry Dota 2 wskazują, że w przeciągu ostatniego miesiąca tytuł mógł pochwalić się ponad 10 milionami aktywnych unikalnych graczy. Jest to o 3 miliony więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

W Dota 2 gra już 10 milionów osób. - Dota 2 – liczba graczy przekroczyła 10 milionów - wiadomość - 2015-01-02
W Dota 2 gra już 10 milionów osób.

Licznik na oficjalnej stronie gry Dota 2, wskazujący ilość aktywnych unikalnych graczy w przeciągu ostatniego miesiąca, przekroczył 10 milionów. Termin „aktywny unikalny gracz” oznacza każde konto, z którego chociaż raz zalogowano się na serwery gry w danym okresie i w założeniu służy do określenia ilości rzeczywistych osób grających w konkretny tytuł. Oznacza to, że w ciągu minionego roku MOBA firmy Valve przyciągnęła 3 miliony nowych graczy – w styczniu 2014 produkcja mogła się pochwalić 7 milionami zaangażowanych odbiorców. Dla porównania, abonament World of Warcraft w trzecim kwartale zeszłego roku opłacało 7,4 miliona osób i dopiero premiera nowego dodatku – Warlords of Draenor – spowodowała ponowne przekroczenie 10 milionów użytkowników.

Oczywiście World of Warcraft jest produkcją płatną i w związku z tym nie może być uważany za adekwatne porównanie. Riot Games, twórcy gry League of Legends, największego konkurenta Dota 2, informują na swojej oficjalnej stronie, że ich MOBA przyciąga każdego miesiąca 67 milionów graczy, a w godzinach rozgrywkowego szczytu przed komputerami zasiada jednocześnie 7,5 miliona osób.

Dota 2 to gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) w konwencji fantasy, łącząca elementy strategii czasu rzeczywistego i RPG-a akcji. Rozgrywka opiera się na pojedynkach dwóch maksymalnie pięcioosobowych drużyn, przy czym każdy z graczy kontroluje poczynania jednego herosa.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dota 2

Dota 2