Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 stycznia 2015, 10:45

autor: Meehow

Battlefield 4 – ponad 150 serwerów offline w ramach protestu adminów

Jutro o godzinie 13:00 czasu polskiego rozpocznie się protest adminów serwerów Battlefield 4, w wyniku czego zamkniętych zostanie ponad 150 serwerów gry. Jako powód akcji podaje się niezadowolenie z komunikacji studia EA DICE ze społecznością, a także nakładane na administratorów ograniczenia.

Battlefield 4 - Battlefield 4 – ponad 150 serwerów offline z powodu protestu adminów - wiadomość - 2015-01-02
Battlefield 4

Zawrzało w świecie Battlefield 4. Wszystko wskazuje na to, że jutro, tj. 3 stycznia, o godzinie 13:00 czasu polskiego zamkniętych zostanie grubo ponad sto serwerów gry w ramach protestu społecznościowego „WE ARE BATTLEFIELD” (w momencie pisania tej wieści licznik wskazywał 153 serwery). Organizatorzy akcji jako powód jej rozpoczęcia podają m.in. słabą komunikację szwedzkiego studia EA DICE [twórcy serii Battlefield – przyp. Meehow] ze społecznością administratorów serwerów, nakładane przez deweloperów ograniczenia w zakresie zarządzania ustawieniami, patchowanie bez zapowiedzi i zbyt późne publikowanie informacji o wydaniu, jak również politykę dotyczącą graczy premium. Istotnym punktem jest też walka z psującymi wszystkim zabawę cheaterami. Protestujący jako cel stawiają sobie zwrócenie uwagi na istniejący problem i powstanie dobrze funkcjonującego kanału komunikacji między administrującymi a twórcami gry.

Jeśli macie zatem w planach sobotnią sesję w najnowszego Battlefielda, możliwe że tym razem będziecie musieli obejść się smakiem. Nie da się jednak ukryć, że cel protestu jest szczytny i z pewnością wszyscy gracze skorzystaliby na jego sukcesie, nie tylko klany i administrujący własnymi serwerami. Choć sami organizatorzy przyznają, że nie spodziewają się żadnych rychłych zmian na lepsze, to wierzą, że należy zająć twarde stanowisko, aby w ogóle móc takich oczekiwać w przyszłości.

Liczbę serwerów objętych protestem można sprawdzić pod tym adresem. Jeśli ktoś z Was administruje własnym serwerem i ma ochotę dołączyć do akcji, w tym samym miejscu znajdzie niezbędne informacje i konfigurację, a także kanał TeamSpeak.

Ostatnia aktualizacja: 2015-01-02

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Battlefield 4

Battlefield 4