Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2014, 10:18

autor: Góral

Warlords of Draenor - w pierwszej dobie sprzedano 3,3 mln sztuk

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku sprzedano ponad 3,3 milionów egzemplarzy rozszerzenia Warlords of Draenor. Dzięki temu gra MMORPG World of Warcraft obecnie posiada ponad 10 milionów subskrybentów.

Warlords of Draenor to piąte rozszerzenie do gry World of Warcraft. - Warlords of Draenor - w pierwszej dobie sprzedano 3,3 mln egzemplarzy - wiadomość - 2014-11-20
Warlords of Draenor to piąte rozszerzenie do gry World of Warcraft.

W połowie października informowaliśmy o wzroście zainteresowania grą MMORPG World of Warcraft, co miało związek ze zbliżającą się premierą Warlords of Draenor. Piąte rozszerzenie zadebiutowało tydzień temu i znacznie poprawiło kondycję kultowej produkcji. Okazało się bowiem, że w ciągu pierwszych 24 godzin obecności na rynku dodatek sprzedał się w nakładzie przekraczającym 3,3 milionów egzemplarzy, przy okazji sprawiając, że ilość subskrybentów WoW-a wzrosła we wszystkich regionach świata, przekraczając 10 milionów. Możemy podejrzewać, że wynik ten w ostatnich dniach polepszył się jeszcze bardziej, zwłaszcza, że dziś Warlords of Draenor zadebiutowało w kolejnych azjatyckich krajach (Korea Południowa, Tajwan, Hongkong, Makau, Chiny). Krótko pisząc, zespół Blizzard Entertainment ponownie wyniósł WoW-a na wyżyny popularności.

„Cieszymy się, że tak wielu graczy rozpoczęło grę w Warlords of Draenor pierwszego dnia i mają dobrą zabawę z nową zawartością. Włożyliśmy dużo ciężkiej pracy oraz pasji w to rozszerzenie i doceniamy wszystkie miłe opinie od graczy i ogromne wsparcie, jakie okazują dla World of Warcraft” – powiedział Mike Morhaime, dyrektor generalny studia Blizzard Entertainment.

Przypominam, że debiut produkcji nie odbył się bez problemów związanych z działaniem serwerów (długi czas oczekiwania na możliwość wejścia na serwer oraz utrudnienia w rozgrywce). Za zaistniałą sytuację jednak przeproszono i w ramach zadośćuczynienia zaoferowano pięć darmowych dni subskrypcji.

Warlords of Draenor - w pierwszej dobie sprzedano 3,3 mln egzemplarzy - ilustracja #3Warlords of Draenor wprowadziło szereg nowinek. Przede wszystkim twórcy zatroszczyli się o krainę Draenor z nowym wątkiem fabularnym, zwiększono maksymalny poziom doświadczenia do 100 levelu, ulepszono oprawę graficzną (odświeżone modele postaci), wprowadzono elementy strategiczne związane z możliwością budowy i zarządzania własnym garnizonem itd.

TWOIM ZDANIEM

Wróciłeś do WoWa po premierze Warlords of Draenor?

Nie gram już w WoWa i dodatek tego nie zmieni.
43,8%
Przyznam, że tak, dodatek mnie zachęcił.
39%
Nigdy nie przestałem grać.
17,2%
Zobacz inne ankiety