Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2014, 09:31

autor: Góral

World of Warcraft z 7,4 mln graczy - wzrost o 600 tys. w trzy miesiące

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że gra MMORPG World of Warcraft posiada ponad 7,4 mln graczy, co oznacza, że w ciągu kilku miesięcy ich liczba wzrosła o 600 tys. Zapewne jest to związane ze zbliżającą się premierą dodatku Warlords of Draenor.

World of Warcraft z 7,4 mln graczy - wzrost o 600 tys. w trzy miesiące - ilustracja #1

Przy okazji premiery najnowszej aktualizacji gry MMORPG World of Warcraft, przygotowującej produkcję na nadejście rozszerzenia Warlords of Draenor, firma Blizzard Entertainment ujawniła, że kultowy tytuł posiada ponad 7,4 mln abonentów (stan na 30 września 2014 roku). Oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy (lipiec – wrzesień) liczba użytkowników wzrosła aż o 600 tys. Z pewnością ma to związek ze zbliżającą się premierą rzeczonego dodatku, który ukaże się 13 listopada. Przy okazji warto rzucić okiem jak kształtowała się popularność WoW-a w ostatnim czasie. W marcu 2013 roku tytuł posiadał 8,3 mln użytkowników, jednak w przeciągu kolejnych trzech miesięcy ich liczba uszczupliła się o 600 tys. W późniejszym czasie wartość ta wahała się w przedziale 7,6 – 7,8 mln, aż w okresie marzec – czerwiec 2014 roku zanotowano potężny spadek zainteresowania (z zabawy zrezygnowało 800 tys. użytkowników). Teraz jednak znowu udało się odrobić większość strat i można powiedzieć, że raz jest lepiej, raz gorzej, ale koniec końców World of Warcraft cały czas cieszy się wielkim wzięciem i utrzymuje poziom około 7,5 mln graczy.

Do szczytowej popularności z 2010 roku brakuje jednak wiele. Przypominam bowiem, że kilka lat temu gra mogła się pochwalić aż 12 mln graczy. Czasy się jednak zmieniły, rynek został zdominowany przez produkcje free-to-play, więc płatny (za darmo można bawić się do 20 poziomu postaci) World of Warcraft i tak osiąga znakomite rezultaty.

World of Warcraft to kultowa gra MMORPG od studia Blizzard Entertainment. Tytuł zadebiutował w 2004 roku, a w kolejnych latach otrzymał, oprócz rozmaitych aktualizacji, także kilka płatnych dodatków - The Burning Crusade (2007 rok), Wrath of the Lich King (2008), Cataclysm (2010) i Mists of Pandaria (2012). Najnowsze, piąte rozszerzenie ukaże się 13 listopada.