Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2014, 18:30

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Redakcyjne wrażenia z zamkniętego pokazu gry Far Cry 4. Nowe filmy z rozgrywki

Wysłannik naszego serwisu odwiedził paryską siedzibę Ubisoftu, gdzie na zamkniętym pokazie miał okazję przez kilka godzin przetestować czwartą odsłonę serii Far Cry. Wrażenia z rozgrywki opisał w nowej zapowiedzi, zawierającej informacje oraz uwagi dotyczące między innymi nowości wprowadzonych do cyklu przez deweloperów. W sieci pojawiły się również obszerne filmowe zapisy z rozgrywki.

Nowy Far Cry pozwala na zabawę kooperacyjną na mapie świata

Polska premiera Far Cry 4, którą wyznaczono na 20 listopada, zbliża się do nas wielkimi krokami. W ostatnich miesiącach Ubisoft prezentował regularnie kolejne i czasami zaskakujące elementy rozgrywki, które znajdą się w finalnej wersji gry. Oczywiście wszelkiego rodzaju informacje prasowe oraz trailery nie zastąpią zwykłego obcowania z tytułem i własnoręcznego przetestowania zapowiadanych nowości. Wysłannik naszej redakcji miał jednak okazję swobodnie spędzić kilka godzin z czwartą odsłoną Far Cry podczas zamkniętego pokazu prasowego w Paryżu. Swoje wrażenia i odczucia opisał w opublikowanej zapowiedzi.

W trakcie pobytu we Francji, zaproszeni przedstawiciele mediów mogli przetestować kampanię singleplayer oraz zabawę kooperacyjną. W tekście znajdziecie więc informacje dotyczące obu trybów, w tym szczegóły związane z systemem karmy, rozwojem umiejętności postaci oraz licznymi przedmiotami kolekcjonerskimi rozmieszczonymi na mapie świata. Nie zabrakło również paru spostrzeżeń związanych z fabułą oraz ścieżką muzyczną. Far Cry 4 sprawił ogólnie dobre wrażenie na zebranych w Paryżu dziennikarzach, ale jak zwykle w przypadku zamkniętych pokazów warto pamiętać, że nie odzwierciedlają one w pełni ostatecznej wersji gry.

Jako bonus prezentujemy również nowe klipy z fragmentami rozgrywki, które pochodzą z wersji na PlayStation 4. Znajdziecie tutaj godzinny zapis przebiegu kampanii, a także urywki prezentujące inne tryby zabawy.

Far Cry 4 to kolejna odsłona słynnej serii strzelanek, zapoczątkowanej w 2004 roku grą stworzoną przez studio Crytek. Do tej pory doczekaliśmy się trzech głównych części oraz kilku reedycji i spin-offów. Największym komercyjnym sukcesem okazało się Far Cry 3 z 2012 roku, które według ostatnich danych firmy Ubisoft, sprzedało się w nakładzie przekraczającym 9 mln egzemplarzy.

  1. Wrażenia z pokazu Far Cry 4 – uroczy wypad w Himalaje
  2. Kompendium wiedzy Far Cry 4
  3. Oficjalna strona gry Far Cry 4