Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2010, 08:37

autor: Taven

12 milionów subskrybentów World of Warcraft

World of Warcraft pobiło kolejny rekord. W swoim oświadczeniu prasowym twórcy tego osadzonego w świecie Azeroth MMORPG, firma Blizzard, poinformowali, że gra ma już 12 milionów subskrybentów na całym świecie.

World of Warcraft pobiło kolejny rekord. W swoim oświadczeniu prasowym twórcy tego osadzonego w świecie Azeroth MMORPG, firma Blizzard, poinformowali, że gra ma już 12 milionów subskrybentów na całym świecie.

Ilość aktywnych graczy rosła niezwykle szybko od momentu premiery tytułu w 2004 roku, osiągając 9 milionów w roku 2007 i dobijając do jedenastu rok później. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że napływ nowych użytkowników jest całkowicie naturalny i prędzej czy później liczba osób aktywnie grających w World of Warcraft musiała osiągnąć pułap 12 milionów, to Blizzard twierdzi, że związane jest to ściśle z chińską premierą drugiego rozszerzenia do gry – Wrath of the Lich King. Zadebiutowało tam ono w sierpniu bieżącego roku, czyli prawie dwa lata po tym, jak dodatek stał się dostępny dla reszty świata.

12 milionów subskrybentów World of Warcraft - ilustracja #1

 

Wsparcie i entuzjazm, jakie wszyscy gracze na całym świecie okazują wobec World of Warcraft utwierdza nas w przekonaniu, że gra oferuje jeden z najlepszych rodzajów rozrywki dzisiaj dostępnych. ” – powiedział CEO i współzałożyciel Blizzarda, Mike Morhaime. – „Jesteśmy oddani jak nigdy, by wprowadzić grę na nowy poziom i nie możemy się doczekać, by zademonstrować to przy wydaniu Cataclysm w grudniu.

World of Warcraft pojawił się na półkach sklepowych w 2004 roku i niemal z miejsca stał się ogromnym przebojem, który na lata zawojował rynek sieciowych gier RPG. Osadzony w popularnym uniwersum znanym z serii strategii Warcraft tytuł okazał się nie tylko ogromnym sukcesem finansowym, ale także i fenomenem kulturowym, znacznie wykraczającym poza branżę gier wideo. Doczekał się także dwóch dodatków – The Burning Crusade z 2007 i Wrath of the Lich King z 2008 roku.

Trzecie rozszerzenie zatytułowane Cataclysm ujrzy światło dzienne już 7 grudnia tego roku i z pewnością nie tylko sprzeda się w milionach sztuk, ale przyczyni się także do napływu nowych subskrybentów. Dodatek tradycyjnie już wniesie trochę usprawnień do mechaniki samej rozgrywki. Między innymi pojawi się możliwość osiągnięcia 85 poziomu doświadczenia, do puli dostępnych ras dojdą dwie nowe, a do wykonania dostaniemy aż trzy tysiące nowych zadań. Gra zostanie wydana zarówno w wersji pudełkowej, jak i poprzez Blizzard Store, a w Polsce za jej dystrybucję odpowiadać będzie Licomp Empik Multimedia.