Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2014, 12:30

autor: Entelarmer

Darmowe pięć dni w World of Warcraft – Blizzard przeprasza za problemy z Warlords of Draenor

Producent wykonawczy firmy Blizzard ogłosił, że w związku z problemami w pierwszych dniach po premierze World of Warcraft: Warlords of Draenor gracze otrzymają darmowe pięć dni subskrypcji oraz przeprosił za ten nienajlepszy start piątego dodatku do najpopularniejszego płatnego MMORPG wszechczasów.

Długo oczekiwana premiera najnowszego rozszerzenia do World of Warcraft nie obyła się bez problemów, gdy, jak to już wcześniej bywało, liczba chętnych do zwiedzania nowych lokacji przerosła oczekiwania twórców. Efekt – długi czas oczekiwania na możliwość wejścia na serwer oraz utrudnienia w rozgrywce, co stanowczo popsuło wrażenia z premiery dodatku. Firma Blizzard nie pozostała obojętna na ten problem – J. Allen Brack, producent wykonawczy odpowiedzialny za World of Warcraft, opublikował wiadomość na oficjalnym forum gry, w której przeprasza za problemy w pierwszych dniach po premierze dodatku:

Wiem, jak bardzo wszyscy czekali na to rozszerzenie, a gdy już mogliście wejść i zacząć się bawić, wszystkie komentarze wskazywały, że jest to jeden z naszych najlepszych dodatków. Jednak jakość zawartości nie jest wymówką dla nieprzyjemnych wrażeń w dniu premiery i za to przepraszam. Dwa pierwsze dni nie były wspaniałym przeżyciem, gdy wielu z was musiało zmierzyć się z długimi kolejkami przy wejściu na serwer lub znacznymi problemami w rozgrywce. Pracowaliśmy dzień i noc by uporać się z kwestią popytu oraz problemami technicznymi i na szczęście w sobotę wszystko zaczęło wyglądać lepiej.

Nie tylko Garrosh Hellscream patrzył z niesmakiem na problemy z nowym dodatkiem. - Darmowe pięć dni w World of Warcraft – Blizzard przeprasza za problemy z Warlords of Draenor - wiadomość - 2014-11-19
Nie tylko Garrosh Hellscream patrzył z niesmakiem na problemy z nowym dodatkiem.

Rozwiązaniem okazało się zwiększenie pojemności serwerów oraz wprowadzenie nowych instancji, wskutek czego obecnie jest kilka kopii Draenoru, co według Bracka powinno zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować problemy z wejściem na serwer. To jednak nie koniec dobrych wieści – gracze z Ameryki, Europy oraz Oceanii otrzymają darmowe pięć dni subskrypcji WoWa, o ile ich konta były aktywne 14 listopada.

„Mam nadzieję, że zaakceptujecie moje przeprosiny i zachowacie wiarę w nas” - pisze dalej Brack. „Kochamy World of Warcraft i jesteśmy bardzo dumni z tego rozszerzenia, a ten słaby start był dla nas wielkim rozczarowaniem”.

Warlords of Draenor ukazało się 13 listopada i przenosi graczy w czasy sprzed najazdu pierwszej Hordy do ojczyzny orków – planety Draenor. W przeciwieństwie do poprzednich rozszerzeń dodatek ten nie wprowadza nowych ras lub klas postaci, zamiast tego oferując zupełnie nową krainę podzieloną na siedem stref oraz elementy strategiczne w formie garnizonów – rozbudowywanych przez graczy baz, dzięki którym można nawiązywać kontakty handlowe. Ponadto zwiększono maksymalny poziom postaci do 100.

TWOIM ZDANIEM

Wróciłeś do WoWa po premierze Warlords of Draenor?

Nie gram już w WoWa i dodatek tego nie zmieni.
43,8%
Przyznam, że tak, dodatek mnie zachęcił.
39%
Nigdy nie przestałem grać.
17,2%
Zobacz inne ankiety