Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 listopada 2014, 11:55

autor: Jiker

Far Cry 4 Arcade Poker – debiut aplikacji towarzyszącej do Far Cry 4

Na platformach App Store i Google Play zadebiutowała aplikacja Far Cry 4 Arcade Poker, dedykowana grze Far Cry 4 na PC i konsole. Darmowy program prezentuje się dosyć niekonwencjonalnie, gdyż w całości przybrał on postać pokera z elementami gry logicznej.

Firma Ubisoft kontynuuje politykę wydawania mobilnych aplikacji towarzyszących, dedykowanych najnowszym hitom na PC i konsole, a że w okresie przedświątecznym głośnych premier nie brakuje, jest ich ostatnio pod dostatkiem. Po udostępnionym przed kilkoma dniami programie Assassin’s Creed Unity Companion przyszła pora na aplikację poświęconą grze akcji Far Cry 4. Tym razem mamy jednak do czynienia ze zgoła odmiennym projektem.

O ile Assassin’s Creed Unity Companion, Far Cry 3 Outpost oraz Watch Dogs Companion: ctOS są stosunkowo rozbudowanymi narzędziami, umożliwiającymi zarządzanie pewnymi elementami produkcji, którym są dedykowane, a nawet pozwalającym wpływać na sytuację w wirtualnych światach, o tyle Far Cry 4 Arcade Poker to gra sama w sobie. Mamy tu do czynienia z całkiem ciekawym połączeniem pokera i łamigłówki.

Celem zabawy w Far Cry 4 Arcade Poker jest łączenie spadających kart w pokerowe układy. Gracz dokonuje tego dotykając spadających kart – każde tapnięcie równoznaczne jest z losową zmianą wartości. W ten sposób do tej bądź co bądź gry logicznej udało się wprowadzić element ryzyka. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy kolejne karty nie będą gorsze i czy nie lepiej nie poprzestać na tym, co już się ma.

Po pozyskaniu wszystkich pięciu kart gra wylicza punkty, a ostateczny wynik jest dodawany do ogólnej puli i pozwala na odblokowywanie kolejnych progów walutowych. Aplikacja pełni bowiem rolę dodatkowego źródła kredytów, pozwalających na dokonywanie zakupów w świecie gry Far Cry 4. Program udostępniono za darmo, w wersji z mikropłatnościami, umożliwiającymi odblokowywanie specjalnych przedmiotów, ułatwiających uzyskiwanie lepiej punktowanych układów kart.