Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2014, 10:00

autor: Draug

Wander – eksploracyjna gra MMO bez walki na CryEngine

Niezależne studio Wander tworzy grę o tym samym tytule, będącą specyficznym reprezentantem gatunku MMO, pozbawionym walki i rywalizacji, a koncentrującym się na eksploracji. Tytuł zmierza na pecety i PlayStation 4, a jego premiera ma nastąpić w marcu 2015 roku. Produkcję napędza silnik CryEngine.

Zmęczeni grindem, raidami, instancjami i innymi tego typu elementami w grach MMO? Jeśli tak, Wander może być tym, czego potrzebujecie. - Wander – eksploracyjna gra MMO bez walki na CryEngine - wiadomość - 2014-11-20
Zmęczeni grindem, raidami, instancjami i innymi tego typu elementami w grach MMO? Jeśli tak, Wander może być tym, czego potrzebujecie.
Wander w skrócie:
  • Producent: Wander
  • Gatunek: eksploracyjna gra MMO bez walki
  • Platformy sprzętowe: PC (Windows/Linux), PS4
  • Termin premiery: marzec 2015

Wander to nietypowa gra MMO, która w całości koncentruje się na relaksującej eksploracji (samotnie lub wspólnie z innymi graczami), zupełnie rezygnując z rywalizacji w jakiejkolwiek postaci, z toczeniem walk na czele. Za jej tworzeniem stoi niezależna grupa Wander z siedzibą w Australii. Celowo nie zaczynamy tej wiadomości od stwierdzenia typu „deweloper zapowiedział”, gdyż o powstawaniu omawianego projektu wiadomo już od prawie dwóch lat. Wspominamy o nim dopiero teraz, gdyż produkcja względnie niedawno zaczęła nabierać interesujących kształtów. a do powszechniejszej świadomości przeniknęła wraz z jej wczorajszą zapowiedzią na łamach PlayStation.Blog. Mamy tu do czynienia z tytułem, który zmierza na pecety i PlayStation 4, a jego premiera ma nastąpić w marcu 2015 roku.

Akcja gry toczy się na nieznanej planecie. Bohaterka budzi się w głębi tropikalnego lasu, nie pamiętając, jak się tu znalazła, i odkrywa ze zdziwieniem, że potrafi zmieniać kształty. Rusza więc w podróż przez tajemniczy świat, starając się poznać jego sekrety. Na swojej drodze spotyka niezwykłe formacje geologiczne (np. dryfujące skały), zapomniane ruiny, ślady zaawansowanej cywilizacji, przyjaźnie nastawionych tubylców etc.

I na tym właśnie ma koncentrować się rozgrywka w Wander – na eksploracji pięknej, wielkiej i pełnej zagadek krainy. Pomagają nam w tym wspomniane wcześniej różne formy, które może przybierać protagonistka; zaczynamy w ciele chodzącego drzewa, a następnie odblokowujemy latającego gryfa, pływającego pod wodą azertasha i inne. Wszystkie te istoty występują w rozmaitych wariantach, a każdy z nich ma własną kulturę i historię, ponadto w różny sposób oddziałuje na pozostałych mieszkańców świata.

To prawdopodobnie ta tajemnicza burza ma coś wspólnego z przebudzeniem bohaterki w świecie Wander. - Wander – eksploracyjna gra MMO bez walki na CryEngine - wiadomość - 2014-11-20
To prawdopodobnie ta tajemnicza burza ma coś wspólnego z przebudzeniem bohaterki w świecie Wander.

Atrakcyjności grze przydaje fakt, że powstaje ona przy użyciu technologii CryEngine – o tym, co udało się osiągnąć twórcom z jej użyciem, możecie przekonać się, oglądając widoczne w tej wiadomości screeny i trailer. Równie istotna w audiowizualnej sferze gry jest nastrojowa ścieżka dźwiękowa, mająca budować nastrój tajemniczości, a zarazem wprawiać gracza w stan odprężenia.

Jeśli podoba Wam się pomysł stojący za Wander i chcecie wypróbować dzieło Australijczyków, możecie wziąć udział w pecetowych beta testach tej produkcji. Niestety, dostęp do wersji próbnej jest płatny – jej cena wynosi 88,76 zł (choć uiszczając tę kwotę, gwarantujecie sobie też kopię gry po jej ostatecznej premierze).

Przygodę rozpoczniemy pod postacią kroczącego drzewa... - Wander – eksploracyjna gra MMO bez walki na CryEngine - wiadomość - 2014-11-20
Przygodę rozpoczniemy pod postacią kroczącego drzewa...
...by potem zmieniać się w inne stworzenia, np. gryfa. - Wander – eksploracyjna gra MMO bez walki na CryEngine - wiadomość - 2014-11-20
...by potem zmieniać się w inne stworzenia, np. gryfa.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wander

Wander