Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2013, 20:02

autor: Draug

Zapowiedziano MX vs. ATV Supercross

MX vs. ATV Supercross – taki tytuł będzie nosiła kolejna odsłona serii MX vs. ATV, tworzona pod auspicjami firmy Nordic Games, która nabyła prawa do marki po upadku THQ. Gra ukaże się w pierwszej połowie 2014 roku i będzie dostępna na komputerach (Windows, Mac, Linux) oraz na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Nordic Games wskrzesza serię MX vs. ATV. Cieszycie się? - Zapowiedziano MX vs. ATV Supercross - wiadomość - 2013-12-20
Nordic Games wskrzesza serię MX vs. ATV. Cieszycie się?

Wraz z upadkiem firmy THQ, który miał miejsce na początku bieżącego roku, przyszłość wielu serii gier nieoczekiwanie stanęła pod znakiem zapytania. Duża część z nich niemal od razu trafiła pod młotek, dostając się w ręce nowych właścicieli, lecz było też parę takich, których los dłużej wisiał na włosku. Wśród nich znalazł się między innymi wyścigowy cykl MX vs. ATV, wykupiony dopiero w kwietniu przez szwedzką spółkę Nordic Games (razem z takimi tytułami jak Darksiders czy Red Faction).

Dziś dowiedzieliśmy się w końcu, jakie plany wobec wspomnianej marki ma nowy właściciel. Wygląda na to, że firmie udało się zwerbować znaczną część ekipy odpowiedzialnej za poprzednie odsłony serii, a pierwszym owocem tej współpracy (spośród wielu planowanych) stanie się MX vs. ATV Supercross. Gra ukaże się w pierwszej połowie 2014 roku i będzie dostępna wyłącznie drogą dystrybucji cyfrowej. Jej docelowe platformy sprzętowe to komputery (Windows, Mac, Linux) oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Motocyklowe taplanie się w błocie – tym razem w wydaniu supercrossowym – czeka nas ponownie w przyszłym roku. (Screen z gry MX vs. ATV: Alive) - Zapowiedziano MX vs. ATV Supercross - wiadomość - 2013-12-20
Motocyklowe taplanie się w błocie – tym razem w wydaniu supercrossowym – czeka nas ponownie w przyszłym roku. (Screen z gry MX vs. ATV: Alive)

Niestety, nie ujawniono wielu więcej informacji na temat tej produkcji. Wiemy tylko, że jej tematyką będzie tytułowy supercross – dyscyplina skoncentrowana wokół wyścigów motocyklów na sztucznie przygotowanych stadionowych trasach, obfitujących w usypane skocznie i inne przeszkody. Zdradzono też, że twórcy wykorzystają liczne elementy z dwóch poprzednich odsłon, czyli MX vs. ATV: Alive oraz MX vs. ATV Reflex, dostosowując je do nowej gry – wymieniono wśród nich konsolowy multiplayer, a także funkcję Motoclub Depot.

Marka MX vs. ATV została stworzona przez zespół Rainbow Studios (znany później jako THQ Digital Phoenix) w 2005 roku jako efekt połączenia gry MX Unleashed i serii ATV Offroad Fury i wydania ich pod postacią MX vs. ATV Unleashed. Mamy tutaj do czynienia ze zręcznościowymi wyścigami, które pozwalają wziąć udział w zawodach z udziałem terenowych motocykli, a także innych pojazdów przystosowanych do poruszania się po bezdrożach (zwłaszcza quadów). W obliczu kłopotów finansowych firma THQ – wydawca wymienionych tytułów – zamknęła Rainbow Studios w 2011 roku, tuż po wydaniu czwartej gry z serii, czyli MX vs. ATV: Alive.