Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2013, 20:00

Przegląd MMO (20/12/2013) – m.in. DayZ, Defiance, Royal Quest

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie sprzedaży DayZ w wersji alfa, uruchomienia nielimitowanego triala Defiance oraz start beta-testów polskiego Royal Quest.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. debiut wczesnej wersji DayZ, wprowadzenie darmowego triala Defiance oraz rozpoczęcie zamkniętych beta-testów polskiej edycji Royal Quest. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Gold, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn oraz Marvel Heroes.

DayZ

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wersja alfa DayZ trafiła w minionym tygodniu do sprzedaży w ramach programu Steam Early Access. Produkt wciąż jest pełen błędów i wymaga mnóstwa pracy, jednak chętni mogą nabyć go już teraz za ok. 24 euro. Tytuł, choć póki co oferuje jedynie ułamek przewidzianej zawartości, został kupiony w ciągu pierwszych 24 godzin przeszło 172 tysiące razy. Wynikiem tym pochwalił się prezes studia Bohemia Interactive, które jest bezpośrednio odpowiedzialne za tę produkcję.

Spore kontrowersje wywołała wypowiedź twórcy DayZ, Deana „Rocket” Halla, który wprost stwierdził, że jego zdaniem nie opłaca się kupować oferowanej aktualnie wersji produkcji. Twierdzi on, że jedynym zasadnym powodem dokonania takiej transakcji mogłaby być chęć udziału w procesie powstawania samodzielnej wersji popularnego moda. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

Deweloperzy informują, że gra wejdzie w fazę beta nie wcześniej, niż przed upływem 12 miesięcy. Oficjalna premiera nastąpi zaś dopiero w 2015 roku. Przed zakupem dostępnej obecnie wersji warto pamiętać, że chwilowo gracze mogą eksplorować jedynie obszar o wielkości 230 kilometrów kwadratowych, zaś na serwerze przebywać może jednocześnie do 40 osób. Zainteresowanych wymaganiami sprzętowymi DayZ oraz spragnionych dodatkowych informacji zachęcamy do zapoznania się z wiadomością.

  1. Oficjalna strona internetowa gry DayZ
  2. DayZ na platformie dystrybucji cyfrowej Steam

Defiance

Twórcy Defiance zdecydowali się w końcu na wprowadzenie darmowego i w żaden sposób nielimitowanego triala. Wystarczy wykonać jedynie trzy kroki – zarejestrować się, ściągnąć klient gry, a następnie zainstalować go i gotowe. Jedynym ograniczeniem jest próg wynoszący 500 EGO, po którego osiągnięciu nie będziemy w stanie dalej rozwijać prowadzonej postaci.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Royal Quest

Jesteście zainteresowani udziałem w beta-testach polskiej wersji Royal Quest i nie możecie się doczekać kolejnej fali zaproszeń? Nic straconego, już na początku przyszłego tygodnia (tj. 23 grudnia) będziemy mieli dla Was pewną niespodziankę – sprawdzajcie dział wiadomości.

W minionym tygodniu ruszyły zamknięte beta-testy zapowiadanej niedawno polskiej wersji Royal Quest, za którą odpowiedzialna jest firma Cenega Poland. Pierwsze zaproszenia trafiły już w ręce graczy, którzy zapisali się do newslettera przed 15 grudnia. Jeśli ktoś nie zdążył, to nie ma wielkich powodów do niepokoju – przedstawiciele wydawcy obiecują, że niebawem zostanie rozesłana kolejna fala kluczy dostępu.

Pomysł polskiej edycji Royal Quest okazał się naprawdę trafiony. Fanpage produkcji rozrasta się z każdym dniem, a zainteresowanie wokół niej nieustannie rośnie. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tym tytułem, szczerze zachęcamy do odwiedzenia jej strony w naszej Encyklopedii.

  1. Oficjalna strona internetowa polskiej wersji gry Royal Quest

Black Gold

Przedstawiciele studia Snail Games opublikowali niespełna 2-minutowy zwiastun prezentujący system walki zawarty w ich najnowszej produkcji – Black Gold. Gra od razu przywodzi na myśl tytuły takie jak TERA, bowiem podobnie jak one opiera się ona na dość nietypowym i zręcznościowym sposobie celowania.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Gold

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Wyczekiwana aktualizacja 2.1 trafiła już na serwery Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Wprowadziła ona szereg nowej zawartości, wśród której na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim areny PvP, kolejne instancje, kontynuacja linii fabularnej oraz wiele innych. Pełen wykaz zmian dostępny jest pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Final Fantasy XIV: A Realm Reborn

Marvel Heroes

Już niebawem gracze bawiący się w świecie znanym z komiksów Marvela będą mieli okazję wcielić się w najgroźniejszych superłotrów z tegoż uniwersum. Juggernaut, Magneto, Venom – to tylko wierzchołek góry lodowej pełnej czarnych charakterów. Wszystko to dzięki specjalnym paczkom, poprzez nabycie których niejako rezerwujemy sobie prawo dostępu do wspomnianych bohaterów, jak tylko zostaną oni wprowadzeni do gry. Oczywiście obok złoczyńców nie zabraknie także wielu dobrych i prawych postaci. Promocyjne ceny zestawów wynoszą obecnie 130 i 100 dolarów, odpowiednio dla wersji Deluxe oraz Standard.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel Heroes