Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 14:43

autor: Draug

DayZ – alfa może pojawić się przed końcem roku. Deweloper uprzedza, że zagrać powinni tylko zagorzali fani

Istnieje możliwość, że samodzielne DayZ zadebiutuje w wersji alfa w programie Steam Early Access jeszcze przed końcem bieżącego roku. Dean Hall ze studia Bohemia Interactive uprzedził jednak, że do gry należy podejść z należytym dystansem, inaczej łatwo będzie się rozczarować. Dlatego alfa kierowana jest głównie do osób, które chcą raczej uczestniczyć w rozwoju produkcji niż po prostu grać.

Studio Bohemia Interactive długo trzymało graczy w niepewności, jeśli chodzi o termin debiutu samodzielnej wersji moda DayZ. I jakkolwiek nadal nie wiemy, kiedy ukaże się finalne wydanie tego produktu, przynajmniej możemy spodziewać się (w oparciu o informacje głoszone przez serwis ComputerAndVideoGames.com), że alfa testy rozpoczną się w ciągu najbliższych tygodni, może nawet przed końcem grudnia. Jak wiadomo, wersja alfa będzie dostępna w programie Steam Early Access.

Na obrazkach DayZ prezentuje się nieźle, ale łatwo stracić entuzjazm, zobaczywszy grę w ruchu. - DayZ – alfa może pojawić się przed końcem roku. Deweloper uprzedza, że zagrać powinni tylko zagorzali fani - wiadomość - 2013-12-05
Na obrazkach DayZ prezentuje się nieźle, ale łatwo stracić entuzjazm, zobaczywszy grę w ruchu.

Jednak kierujący pracami nad omawianym projektem Dean „Rocket” Hall odwodzi graczy od zbyt entuzjastycznego podejścia do wczesnej wersji DayZ:

”Nie jestem w stanie powiedzieć tego odpowiednio dobitnie, ale to będzie produkcja we *wczesnym dostępie* na Steamie. Najprawdziwsza wersja alfa. (…) Znacznej części tego, co powinno nam się udać dzięki dotychczasowym osiągnięciom [czyli gruntownej przebudowie silnika, na którym powstał mod, dokonanej w ciągu ostatniego roku – dop. aut.], nie zobaczycie w grze jeszcze przez wiele miesięcy. Dlatego wszystkich, którzy rozważają wykupienie dostępu do alfy, błagam: podejdźcie do DayZ sceptycznie – najpierw obejrzyjcie trochę streamów czy zapisów rozgrywki, zapoznajcie się z opiniami i wyróbcie sobie jakieś zdanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do tematu za trzy miesiące albo pół roku i wtedy dokonać zakupu.”

Zbyt szybkie zapoznanie się z tym tytułem to gotowy przepis na rozczarowanie. Wczesny dostęp jest okazją dla osób, dla których sam proces produkcyjny gry jest równie ważny, co ona sama. Z pewnością nie każdy gracz może powiedzieć o sobie to samo. Dlatego przy wypuszczaniu alfy naszym celem jest przede wszystkim grono najbardziej oddanych członków społeczności, chcących doświadczyć jedynie obcowania z *platformą pod przyszły rozwój* DayZ.”

Choć słowa Deana Halla mogą brzmieć zaskakująco, trudno nie przyznać deweloperowi słuszności. Jakkolwiek teoretycznie założenia stojące za omawianym tytułem brzmią imponująco, jeśli chodzi o skalę i realizm rozgrywki, to wystarczy obejrzeć chociażby ubiegłomiesięczny zapis rozgrywki (znajdziecie go też powyżej), by zgodzić się, że do ich pełnej realizacji jeszcze daleka droga. Obecnie gra prezentuje się, mówiąc krótko i delikatnie, nieco topornie – na tyle, by rzeczywiście móc zniechęcić do siebie niejednego entuzjastę survivalu w świecie opanowanym przez zombie.

Jeśli jednak w pełni rozumiecie znaczenie słowa „alfa”, a liczne bugi i nieprzyjazna mechanika Wam niestraszne, wypatrujcie pojawienia się DayZ w programie Steam Early Access. Możecie też zdać się na nas – z pewnością nie omieszkamy dać znać, gdy zadebiutuje wczesna wersja omawianego dzieła studia Bohemia Interactive.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

DayZ

DayZ