Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2013, 10:16

autor: luckie

DayZ trafi do Steam Early Access

W bazie danych Steama pojawił się wpis sugerujący, że samodzielne DayZ ukaże się w ramach programu Steam Early Access. Twórca gry potwierdził te doniesienia, ale nie ujawnił konkretnej daty startu alfy.

Gracze wciąż wypatrują startu alfy samodzielnego DayZ - DayZ trafi do Steam Early Access - wiadomość - 2013-10-24
Gracze wciąż wypatrują startu alfy samodzielnego DayZ

Serwis the Escapist zauważył pojawienie się w bazie danych Steama wpisu o nazwie DayZ Early Access. Oznaczałoby to, że samodzielna wersja popularnego moda do gry ArmA II wkrótce zostanie udostępniona na Steamie w formie płatnej alfy – rozwiązanie zyskujące ostatnio na popularności. Informację tę potwierdził Dean „Rocket” Hall – główny projektant produkcji i autor oryginalnej modyfikacji:

„Niesamowite, jak szybko internauci wyłapują takie rzeczy. Mogę powiedzieć tylko tyle, że prace idą bardzo dobrze – odczuwamy teraz mieszankę niepokoju i ekscytacji. Tak jak napisałem wcześniej na Twitterze, gdy zapowiadałem, że na razie wstrzymuję się z oficjalnymi komunikatami, jesteśmy na ostatniej prostej. Częścią procesu końcowego są kwestie administracyjne, które pożerają zaskakująco dużo czasu. Obecnie nie wyznaczamy daty premiery, ale w 100% skupiamy się na wypuszczeniu alfy.”

Jak widać, Hall wciąż zachowuje daleko posuniętą ostrożność, jeśli chodzi o wyznaczenie choćby przybliżonej daty premiery DayZ. Z drugiej strony, zarejestrowanie produkcji na Steamie może sugerować, że alfa gry pojawi się już niedługo – być może nawet w przyszłym miesiącu. Co ciekawe, wpis w bazie danych Steama dotyczący wczesnego dostępu do DayZ zawiera jedynie wzmiankę o wydaniu tytułu na terytorium USA, choć nie oznacza to definitywnie, że gra nie trafi do Europy.

W ostatnim czasie studio Bohemia Interactive bardzo oszczędnie wydzielało informacje na temat DayZ. Od czasu prezentacji dalekiej od doskonałości wersji gry na tegorocznym gamescomie, mieliśmy okazję zobaczyć fragment gameplaya i usłyszeć zapewnienia odnośnie poprawionej sztucznej inteligencji zombiaków.