Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2017, 11:28

autor: Aquma

Znana z Army II i DayZ mapa Czarnoruś wiernie odtworzona w Minecrafcie

Mapa Czarnoruś, która pierwotnie pojawiła się grze Arma II, została odtworzona w Minecrafcie w skali 1:1. Twórca tego zachwycającego dokonania jest znany w serwisie Reddit pod nickiem Criand. Poświęcił na to zadanie – bagatela – 1800 godzin.

Znana z Army II i DayZ mapa Czarnoruś wiernie odtworzona w Minecrafcie - ilustracja #1

Minecraft jest światowym fenomenem (ponad 122 miliony nabywców mówi samo za siebie), za pośrednictwem którego różnoracy zapaleńcy tworzyli już na przestrzeni lat prawdziwe cuda. Tym razem na tapet wzięto mapę, na której niektórzy fani Army II i DayZ spędzili pewnie setki godzin. Wiernie odtworzona z klocków lokacja Czarnoruś prezentuje się przepięknie. Zobaczcie zresztą sami.

Jak mówi sam twórca, projekt rozpoczął się w 2014 roku. By w pełni odtworzyć mapę, potrzeba było 1800 godzin, czyli - w przeliczeniu - 75 dni nieprzerwanej pracy! Ilość detali naprawdę może jednak zachwycić – autor krok po kroku zbudował wszystkie miasteczka, zatoki i zagajniki. Ogrom wysiłku włożonego w odtworzenie Czarnorusi w Minecrafcie dobrze ukazuje udostępniona przez twórcę interaktywna mapa.

Mapka na razie nie jest dostępna do ściągnięcia, choć należy się spodziewać, że prędzej czy później zostanie przez twórcę udostępniona. Chętni mogą wypróbować ją w dowolnym momencie, logując się na serwer pod IP: play.mcraftz.com.

To oczywiście nie pierwsze niezwykłe dokonanie minecraftowych zapaleńców. Wykorzystując narzędzia oferowane przez tę grę, odtworzono już m.in. czołówkę Gry o Tron, ateński Akropol czy… miasto Los Angeles. Garść screenów z klockowej Czarnorusi zobaczyć możecie poniżej.