Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2017, 11:08

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 lipca 2017 r.)

Miniony tydzień okazał się bardzo owocny dla polskiego rynku. Poznaliśmy daty premiery gier Observer i Darkwood. Zobaczyliśmy też pierwsze screeny z 303 Squadron: Battle of Britain oraz zwiastuny Redum of Sun, Tank Mechanic Simulator i Space Mechanic Simulator.

Space Mechanic Simulator - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-23 lipca 2017 r.) - wiadomość - 2017-07-27
Space Mechanic Simulator

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Tank Mechanic Simulator

Firma PlayWay musi być bardzo zadowolona z wyników serii Car Mechanic Simulator, gdyż zamierza wydać dwie kolejne produkcje tego typu.

Pierwszą z nich jest Tank Mechanic Simulator. W grze wcielimy się we właściciela muzeum, którego zadaniem będzie wyszukiwanie i odzyskiwanie wraków czołgów, a następnie ich renowacja. Nad projektem pracuje polskie studio Degenerals. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa, a premiera ma nastąpić w tym roku.

Space Mechanic Simulator

Drugą produkcją tego typu, która dołączyła do planów wydawniczych PlayWay jest Space Mechanic Simulator. W niej z kolei zakosztujemy życia astronauty konstruującego pojazdy i bazy kosmiczne oraz przeprowadzającego potrzebne naprawy. Zadania te realizować będziemy na Marsie, Księżycu i orbicie ziemskiej.

Gra powstaje w warszawskim studiu Rapid Deer Games i ukaże się pod koniec roku, wyłącznie na PC.

Darkwood wkrótce wyjdzie z wczesnego dostępu

Poznaliśmy wreszcie datę premiery pełnej wersji Darkwood, czyli nietypowego połączenia gry akcji, przygodówki i cRPG, nad którym pracuje polskie studio Acid Wizard. Produkcja trafi do sprzedaży 17 sierpnia tego roku. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Ponadto autorzy wypuścili nowy zwiastun.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała w Steam Early Access w lipcu 2014 roku.

Observer zadebiutuje 15 sierpnia

Z kolei krakowskie studio Bloober Team podało oficjalną datę premiery cyberpunkowej przygodówki Observer. Projekt ukaże się 15 sierpnia tego roku, równocześnie na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Ponadto twórcy ogłosili, że w rolę głównego bohatera - „neuronowego detektywa” Daniela Lazarskiego - wcieli się sam Rutger Hauer, czyli aktor znany m.in. z Łowcy androidów.

Pozostałe wieści

Redum of Sun - powstaje polska gra inspirowana serią Far Cry i Doomem

W serwisie Indiegogo ruszyła zbiórka pieniędzy na Redum of Sun, czyli projekt krakowskiej firmy Fireballed Studio. Cel minimalny ustalono na poziomie 10 tysięcy dolarów.

Będzie to pierwszoosobowa gra akcji z otwartym światem, w której za główną broń posłuży łuk. Na razie potwierdzono tylko wersję pecetową, ale jeśli zbiórka mocno przekroczy cel minimalny, to możliwe są także wydania konsolowe.

303 Squadron: Battle of Britain – pierwsze screeny

Poznańskie studio Atomic Jelly wypuściło pierwsze screeny z projektu 303 Squadron: Battle of Britain. Zgodnie z tytułem gra pozwoli na wcielenie się w pilota słynnego Dywizjonu 303 i wzięcie udziału w bitwie o Anglię. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Pod względem realizmu autorzy celują w coś pomiędzy symulacją a strzelanką. Z jednej strony gra będzie przystępna, ale jednocześnie ma również wiernie oddać specyfikę ówczesnych potyczek i cechy biorących w nich udział maszyn.

Wolfenstein II bez swastyk? Cenega odpowiada

Na koniec zostawiliśmy sobie ciekawą sytuację, która wywiązała się w związku z Wolfenstein II: The New Colossus. Otóż w niemieckiej i polskiej wersji oficjalnej strony projektu zabrakło swastyk. O ile jest to standard w przypadku naszych zachodnich sąsiadów, to do tej pory na rodzimym rynku takie rzeczy się nie zdarzały. To spowodowało, że gracze zaczęli się obawiać, że również nasza edycja samej gry zostanie podobnie ocenzurowana.

Rodzimy dystrybutor, czyli firma Cenega, postanowił uspokoić sytuację i zapewnił, że usunięcie swastyk dotyczy wyłącznie kampanii marketingowej, której częścią jest oficjalna strona. Polskie prawo nie zabrania wykorzystywania symbolu swastyki w tak jednoznaczny sposób jak np. niemieckie, ale równocześnie orzecznictwo jest na tyle niejednolite, że postanowiono nie ryzykować.

Co jednak najważniejsze, taka ostrożność dotyczy tylko kampanii marketingowej. Sama gra nie będzie w żaden sposób ocenzurowana i tam, gdzie twórcy przewidzieli pokazanie w grze swastyki, będzie ona pokazana.

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 22-23 lipca
  2. Przedstawiamy zawartość dodatku do przedpremierowych zamówień Total War: WARHAMMER II