Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2017, 14:25

autor: Miłosz "AlexB" Szubert

Observer zadebiutuje 15 sierpnia; w głównego bohatera wcielił się Rutger Hauer

Studio Bloober Team podało oficjalną datę premiery swojej najnowszej gry, Observer. Polska przygodówka ukaże się 15 sierpnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w głównego bohatera wcielił się znany aktor Rutger Hauer.

O Observer, nowej przygodówce krakowskiego studia Bloober Team, znanego przede wszystkim z interesującego horroru Layers of Fear, pierwszy raz usłyszeliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Gra zwróciła uwagę części branży ciekawym umiejscowieniem akcji (cyberpunkowy Kraków) oraz pomysłem na rozgrywkę (hakowanie umysłów przestępców), co możemy zobaczyć chociażby na jedenastominutowym zapisie rozgrywki, który niedawno trafił do sieci za pośrednictwem serwisu IGN. Długo nie wiedzieliśmy jednak, kiedy dzieło studia Bloober Team pojawi się w sprzedaży. Dziś wszystko stało się jasne. Nieco ponad rok od prezentacji tytułu, deweloperzy oraz wydawca, Aspyr Media, opublikowali komunikat prasowy (via money.pl), w którym ustalają oficjalną datę premiery produkcji na 15 sierpnia. Co ciekawe, wbrew wcześniejszym zapowiedziom Observer zadebiutuje na trzech platformach – PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Zaskoczeniem jest pojawienie się wersji na konsolę Sony. Do tej pory bowiem było cicho na jej temat.

W mroczny świat Observera zagłębimy się już za niecały miesiąc. - Observer zadebiutuje 15 sierpnia; w głównego bohatera wcielił się Rutger Hauer - wiadomość - 2017-07-19
W mroczny świat Observera zagłębimy się już za niecały miesiąc.

Deweloperzy poinformowali również, że Observer pojawi się na rozpoczynającym się za oceanem konwencie Comic-Con San Diego, jednej z największych imprez przeznaczonych dla fanów filmów, komiksów i fantastyki. Polską grę będzie można znaleźć na stanowisku amerykańsko-kanadyjskiej wytwórni Lionsgate (odpowiedzialnej między innymi za cykl Igrzyska Śmierci oraz niedawne oscarowe La La Land). Obecność Observera podczas tego wydarzenia może wiązać się z inną niespodzianką, którą ogłosili deweloperzy w wydanym dziś komunikacie. Otóż zaprosili oni do współpracy Rutgera Hauera, „filmową ikonę cyberpunku lat 80.”. Widzowie znają go chociażby z roli Roya Batty'ego, którą wykreował w kultowej produkcji Ridleya Scotta Łowca Androidów. Hauer wcielił się w głównego bohatera, „neuronowego detektywa” Daniela Lazarskiego. Oto jak angaż aktora komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team:

Zależało nam na tym, aby uwiarygodnić cyberpunkowy klimat gry. Ogromnie się cieszę, że udało nam się nawiązać współpracę z Rutgerem, tym bardziej, że całkowicie zaangażował się w pracę przy tym projekcie.

Warto przypomnieć, że Rutger Hauer to nie jedyna gwiazda, jaka pojawi się w Observerze. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że podczas sesji motion capture w rolę Janusa, dozorcy kamienicy, w której śledztwo prowadzi główny bohater, wcielił się znany polski aktor Arkadiusz Jakubik.

Jak Rutger Hauer poradzi sobie w roli detektywa Daniela Lazarskiego? - Observer zadebiutuje 15 sierpnia; w głównego bohatera wcielił się Rutger Hauer - wiadomość - 2017-07-19
Jak Rutger Hauer poradzi sobie w roli detektywa Daniela Lazarskiego?

Observer pojawi się na rodzimym rynku w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy), przygotowanej przez firmę Techland. Prócz wersji cyfrowej dystrybutor wypuści również limitowane wydanie pudełkowe. Niestety, nie wiemy na razie co, prócz samej gry, będzie wchodziło w jego skład.

Observer zadebiutuje 15 sierpnia; w głównego bohatera wcielił się Rutger Hauer - ilustracja #3

Akcja Observera przeniesie graczy do mrocznego Krakowa A.D. 2084. Wcielą się oni w Daniela Lazarskiego, jednego z tytułowych „Observerów”, czyli „neuronowych detektywów” na usługach korporacji Chiron. Zarówno Lazarski, jak i jednostki jemu podobne, mogą „włamywać się” do mózgów innych ludzi. Pewnego dnia główny bohater otrzymuje wiadomość od swojego dawno zaginionego syna która prowadzi go do starej, zapuszczonej kamienicy. Twórcy obiecują, że fabuła ich najnowszego dzieła będzie „mroczna i dojrzała”. Podczas kreowania klimatu inspirowali się oni klasycznymi utworami z gatunku cyberpunk oraz science fiction. Według obietnic, Observer ma starczyć na około 8 godzin zabawy.