Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2017, 15:30

autor: AlexB

Observer ukaże się w pudełku; w grze wystąpi Arkadiusz Jakubik

Firma Techland zdradziła kilka szczegółów dotyczących polskiego wydania gry Observer krakowskiego studia Bloober Team. Tytuł ukaże się latem tego roku, zarówno w wersji elektronicznej, jak i pudełkowej na PC. Ponadto w sesjach motion capture wystąpił między innymi aktor Arkadiusz Jakubik.

[Aktualizacja] Nastąpiło małe nieporozumienie. Firma Techland sprostowała, że Arkadiusz Jakubik wystąpił jedynie w sesjach motion capture. Observer nie będzie posiadał polskiego dubbingu. Tytuł otrzyma polonizację kinową (obejmującą wyłącznie napisy).

W ostatnich dniach pojawiło się sporo informacji na temat Observer. Ta interesująca gra przygodowa autorstwa krakowskiego studia Bloober Team, twórców między innymi Layers of Fear, była obecna na tegorocznych targach E3. Podczas prawie jedenastominutowego gameplayu, który za pośrednictwem serwisu IGN trafił do sieci, mogliśmy zobaczyć podstawy rozgrywki i historii – mroczne ulice Krakowa w 2084 roku, klimat cyberpunkowy, hakowanie umysłów złoczyńców i ofiar przestępstw w celu rozwiązania zagadek kryminalnych – wszystko to wzbudziło ciekawość wśród sporej części graczy. Aby nieco umilić oczekiwanie na premierę wersji PC, która będzie miała miejsce już wkrótce, bo bliżej nieokreślonym latem tego roku, firma Techland, polski wydawca tytułu, zdradziła kilka szczegółów dotyczących naszego rodzimego wydania Observer.

Cyberpunk pełną gębą. - Observer ukaże się w pudełku; w grze wystąpi Arkadiusz Jakubik - wiadomość - 2017-06-22
Cyberpunk pełną gębą.

Po pierwsze, spokojnie spać mogą kolekcjonerzy pudełek. Tytuł pojawi się na rynku zarówno w wersji elektronicznej, jak i fizycznej na PC. Nie wiemy na razie, jakie dodatki znajdą się w tym drugim wydaniu, jednak sądząc po atrakcjach zaserwowanych przez Techland przy okazji Layers of Fear: Masterpiece Edition (która zawierała między innymi artbook oraz plakat), możemy spodziewać się, że w pudełku nie znajdzie się wyłącznie płyta z grą oraz klucz na Steam.

Świat Observer nie należy do zbyt wesołych. - Observer ukaże się w pudełku; w grze wystąpi Arkadiusz Jakubik - wiadomość - 2017-06-22
Świat Observer nie należy do zbyt wesołych.

Po drugie, jednym z aktorów, którzy wystąpili w sesjach motion capture do gry Observer, jest Arkadiusz Jakubik, znany między innymi z takich filmów jak Jesteś Bogiem, Dom zły, Drogówka, Chce się żyć oraz Pod Mocnym Aniołem. Wciela się on w postać Janusa, dozorcy kamienicy, weterana Wielkiej Wojny, na którego natknie się główny bohater gry – Daniel Lazarski – na samym początku swojej przygody. Oto jak opisują go sami twórcy:

Historia Janusa jest pełna tragicznych wydarzeń, które wpłynęły na niego znacząco. Teraz Janus boryka się z szarą codziennością – jest schorowany, pomimo wojennych zasług nie otrzymuje od państwa pomocy i stanowi gorzkie odbicie problemów trapiących ludzkość w przyszłości. Janus radzi sobie najlepiej jak potrafi. Niestety - na jego nieszczęście kamienica, której dogląda, stanie się areną przerastających go wydarzeń.

Jedna z zapuszczonych krakowskich kamienic – główne miejsce akcji gry Observer. - Observer ukaże się w pudełku; w grze wystąpi Arkadiusz Jakubik - wiadomość - 2017-06-22
Jedna z zapuszczonych krakowskich kamienic – główne miejsce akcji gry Observer.

Dla samego Jakubika Observer jest pierwszą przygodą z motion capture do gry komputerowej. Aktor nie ukrywa swojej ekscytacji z nowego doświadczenia.

Szok, totalny szok. Wkroczyłem do świata, który do tej pory był dla mnie światem niedostępnym. Tu jest wszystko zupełnie inne od tego, co do tej pory widziałem.

Pełną rozmowę z Arkadiuszem Jakubikiem, w której opowiada o swojej roli a także dzieli się swoimi wrażeniami z pracy przy grze Observer, możecie obejrzeć poniżej.

Przypominamy, że Observer pojawi się na rynku w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy) na PC oraz Xboksie One. Edycja na konsolę firmy Microsoft ukaże się nieco później.

Macie dość odwagi, by iść dalej? - Observer ukaże się w pudełku; w grze wystąpi Arkadiusz Jakubik - wiadomość - 2017-06-22
Macie dość odwagi, by iść dalej?

Akcja Observer przeniesie graczy do Krakowa A.D. 2084. Głównym bohaterem będzie Daniel Lazarski, tytułowy „neuronowy detektyw”, mogący „włamywać się” do mózgów innych ludzi. Pewnego dnia otrzymuje on tajemniczą wiadomość od dawno zaginionego syna, która prowadzi go do starej, zapuszczonej kamienicy. Twórcy obiecują, że fabuła ich najnowszego dzieła będzie „mroczna i dojrzała”. Podczas kreowania klimatu inspirowali się oni klasycznymi utworami z gatunku cyberpunk oraz science fiction.