Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2017, 08:16

autor: Adrian Werner

Observer - polska przygodówka na 11-minutowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił prawie jedenastominutowy filmik z gry Observer, czyli cyberpunkowej przygodówki od polskiego studia Bloober Team. Materiał stanowi zapis dema, które autorzy prezentowali na targach E3.

OBSERVER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bloober Team
  2. Wydawca: Aspyr Media
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery: 2017 r.

Targi E3 dobiegły końca, ale na śledzących imprezę graczy czeka jeszcze trochę atrakcji. Dziennikarze zdążyli już przerobić największe produkcje, więc teraz do sieci zaczęły wreszcie spływać materiały z mniejszych, ale równie interesujących projektów. Jednym z nich jest Observer, czyli cyberpunkowa przygodówka autorstwa polskiego studia Bloober Team. Serwis IGN opublikował właśnie obszerny zapis rozgrywki z tego tytułu.

Materiał trwa prawie jedenaście minut i pozwala wyrobić sobie całkiem dobre pojęcie o kierunku, w którym zmierza ten projekt. Możemy zobaczyć zarówno ponure krakowskie ulice w 2084 roku, jak i hakowanie mózgu ofiary przestępstwa, umożliwiające podroż do wnętrza jego umysłu.

Observer - polska przygodówka na 11-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1

Przez większość swojej kariery studio Bloober Team nie było raczej znane z dobrych gier, ale to uległo zmianie w zeszłym roku za sprawą premiery Layers of Fear, które okazało się zaskakująco udanym horrorem. Observer prezentuje się jeszcze bardziej obiecująco i wypuszczone do tej pory informacje oraz materiały video sugerują, że może to być najlepsza produkcja w dorobku zespołu.

Przypomnijmy, że Observer zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Na premierę nie powinniśmy czekać długo. Według strony gry w serwisie Steam, produkcja trafi do sprzedaży tego lata na PC. Nie wiemy jednak, czy wersja konsolowa ukaże się równolegle z komputerową.

  1. Bloober Team – oficjalna strona studia