Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 13:24

autor: Góral

Assassin's Creed: Origins na Xbox One X nie działa w natywnym 4K

Całkiem niedawno w magazynie Game Informer opublikowano zapowiedź gry Assassin's Creed: Origins, w której stwierdzono, że na konsoli Xbox One X produkcja zdaje się działać lepiej niż na PC, nawet w rozdzielczości 4K. Jednak dzięki Digital Foundry wiemy już, że tytuł na nowym Xboksie tak naprawdę nie działa w natywnym 4K.

Jeszcze przed oficjalną prezentacją gry Assassin's Creed: Origins poznaliśmy szereg informacji, w tym, datę premiery. W magazynie Game Informer stwierdzono też, że testowana przez dziennikarza wersja na Xbox One X zdawała się działać płynniej, nawet w rozdzielczości 4K, niż na komputerze. Ekipa Digital Foundry, czyli branżowi specjaliści od technologicznych aspektów gier wideo, miała okazję przetestować nową produkcję Ubisoftu właśnie na nadchodzącej konsoli Microsoftu. Okazało się, że tytuł tak naprawdę nie działa w natywnym 4K, a jest skalowany przy użyciu technik szachownicowego renderowania oraz dynamicznej rozdzielczości.

Assassin's Creed: Origins na Xbox One X nie działa w natywnym 4K - ilustracja #1
Assassin's Creed: Origins w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na konsole XOne, PS4 i PC;
  • ukaże się 27 października 2017 bieżącego roku;
  • pokaże początki bractwa Asasynów.

W tekście zaznaczono jednak, że w gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia, gdyż wyświetlany obraz w ruchu prezentuje się tak samo, jak w natywnym 4K, a różnic (delikatne rozmyte tekstury) doszukają się chyba tylko najbardziej dociekliwi gracze. Warto jednak zauważyć, że w treści wspomniano o tym, że Assassin's Creed: Origins pokazywany jest na targach E3 na deweloperskich wersjach konsoli Xbox One X, które mają o 10% mocniejsze GPU i 44 jednostki obliczeniowe (w sklepowej wersji będzie ich 40). Nie wiadomo jednak, czy gra w obecnym stanie korzysta z dodatkowych zasobów. Tak czy siak, niewykluczone, że finalne wydanie może działać nieco gorzej ze względu na słabszy sprzęt, ale z drugiej strony tytuł jest cały czas optymalizowany, więc kto wie czy nie będzie odwrotnie i ostatecznie projekt śmigać będzie lepiej niż teraz.

Premiera Assassin's Creed: Origins odbędzie się 27 października 2017 bieżącego roku. Tytuł dostępny będzie na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz PC-tach.