Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 11:26

autor: luckie

Pro Evolution Soccer 2018 na PC zaoferuje najwyższy standard

Studio Konami obiecuje, że Pro Evolution Soccer 2018 zaoferuje najwyższy standard... na PC. Tak więc ignorowana do tej pory platforma zostanie wyniesiona na piedestał.

Pecetowcy już mogą szykować cieszynkę. - Pro Evolution Soccer 2018 na PC zaoferuje najwyższy standard - wiadomość - 2017-06-15
Pecetowcy już mogą szykować cieszynkę.

Ubiegłe lata nie były zbyt fortunne dla fanów serii piłkarskiej Pro Evolution Soccer grających na PC. Choć ostatnie gry z cyklu utrzymywały wysoki poziom na konsolach, to wersje na komputery osobiste pod względem technicznym niemal stały w miejscu. Dla unaocznienia – ostatnia odsłona otrzymała ocenę 9/10 dla wersji PlayStation 4 i tylko 5/10 na blaszakach. W tym roku jednak, smutny los pecetowców odwróci się – i to niemal tak spektakularnie, jak w historii biblijnego Józefa, który z więźnia w jednej chwili stał się prawą ręką faraona.

Podczas trwającego w tym tygodniu E3 2017 reprezentant Konami obiecał, że w przypadku Pro Evolution Soccer 2018 to właśnie edycja PC będzie oferowała najwyższy standard. Przyznał, że poprzednie odsłony bazowały na wersjach z konsol poprzedniej generacji, ale tym razem komputery osobiste będą najlepszą platformą by grać w ich nową grę piłkarską. W tym celu Konami współpracuje z wiodącym producentem układów graficznych, firmą Nvidia, by zoptymalizować PES 2018 pod karty grafiki GeForce. Pytanie tylko, czy większość fanów piłki nożnej na PC nie zdążyła wyemigrować do serii FIFA?

Pro Evolution Soccer 2018 ma zadebiutować w Europie 14 września 2017 roku. Na temat planowanych zmian i nowości w nadchodzącej odsłonie więcej przeczytacie w tym newsie.

  1. Oficjalna strona firmy Konami