Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2017, 11:14

autor: Adrian Werner

Sega rozważa przeniesienie na PC marek Yakuza i Persona

Wiceszef europejskiego oddziału firmy Sega zdradził, że wśród konsolowych marek, które wydawca chce przenieść na pecety, jednymi z czołowych kandydatów są serie Yakuza oraz Persona.

Yakuza Kiwami, czyli remake pierwszej części serii, byłby dobrym kandydatem na konwersję. - Sega rozważa przeniesienie na PC marek Yakuza i Persona - wiadomość - 2017-06-15
Yakuza Kiwami, czyli remake pierwszej części serii, byłby dobrym kandydatem na konwersję.

Firma Sega w ostatnich latach agresywnie inwestuje w rynek PC, nie tylko kupując pecetowe studia deweloperskie, ale również poprzez konwersje gier konsolowych, czego efektem były wyśmienite porty takich klasyków jak Valkyria Chronicles, Bayonetta czy Vanquish. Podczas targów E3 serwis PC Gamer zapytał wice-szefa europejskiego oddziału wydawcy, Johna Clarka, o dalsze plany względem produkcji zaliczających się do drugiej z tych kategorii i uzyskane odpowiedzi były nader ciekawe.

Clark stwierdził, że krążąca po firmie lista gier nadających na konwersje pokrywa się z podobnymi zestawieniami przygotowanymi przez samych graczy. Zapytany konkretnie o najbardziej pożądane przez fanów serie Yakuza oraz Persona, przyznał, że te marki są wśród kandydatów, które wydawca chciałby przenieść na PC.

Oczywiście, John Clark nie potwierdził niczego definitywnie, ale redaktorzy odeszli z rozmowy z przekonaniem, że pojawienie się na pecetach tych marek jest tylko kwestią czasu. Trzeba przyznać, że z katalogu wydawniczego firmy to właśnie one najbardziej nadają się na konwersje.

Powstaje pytanie, jakie odsłony tych cykli Sega wybrałaby do wydania na PC jako pierwsze? Czy firma zdecydowałaby się wpierw na najnowsze części serii, czy też spróbowałaby bardziej chronologicznego podejścia? W przypadku serii Yakuza zadanie jest ułatwione, gdyż dobrymi kandydatami byłby zarówno prequel Yakuza 0, jak i nadchodzacy remake pierwszej odsłony cyklu, czyli Yakuza Kiwami.

W przypadku serii Persona zadanie wydaje się jeszcze łatwiejsze, gdyż poszczególne tytuły z serii są ze sobą luźniej powiązane fabularnie niż w przypadku Yakuzy i raczej żaden użytkownik pecetów nie miałby większych problemów z rozpoczęciem swojej przygody z marką od gry Persona 5.

  1. Sega – oficjalna strona firmy