Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2017, 16:04

autor: luckie

Twórca trylogii Mass Effect, Casey Hudson, wraca do firmy BioWare

Producent wykonawczy trylogii Mass Effect, Casey Hudson, wraca do firmy BioWare jako dyrektor generalny. Zastąpi on na tym stanowisku Aaryna Flynna, który po 17 latach zrezygnował z pracy w studiu.

Dotychczasowy dyrektor generalny w BioWare, Aaryn Flynn, postanowił odejść z firmy, o czym poinformował w liście otwartym do fanów. Flynn był członkiem zespołu BioWare przez 17 lat, podczas których pracował nad największymi hitami studia, w tym Neverwinter Nights, Jade Empire czy seriami Mass Effect i Dragon Age. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bowiem w roli szefa studia w Edmonton Flynna zastąpi Casey Hudson, były producent wykonawczy trylogii Mass Effect oraz Star Wars: Knights of the Old Republic, czyli najbardziej udanych gier studia.

Casey Hudson wraca do domu. - Twórca trylogii Mass Effect, Casey Hudson, wraca do firmy BioWare - wiadomość - 2017-07-19
Casey Hudson wraca do domu.

W wyżej wspomnianym liście do fanów Flynn wyjaśnił, że już od jakiegoś czasu planował zmianę kariery, ale ostateczną decyzję podjął dopiero wtedy, gdy Hudson zgodził się go zastąpić. Z drugiej strony trudno pominąć w tym wszystkim roli rozczarowującej gry Mass Effect: Andromeda, będącej najsłabszą odsłoną cyklu oraz najniżej ocenianym RPG-iem od BioWare’u. Choć początkowo w planach były kolejne gry, obecnie seria Mass Effect została na jakiś czas odłożona na półkę. Miejmy nadzieję, że kolejne podejście do cyklu okaże się bardziej udane.

Przypominam, że Hudson opuścił BioWare w 2014 roku (o czym sam zresztą, jak pamiętam, pisałem), a następnie przyjął stanowisko dyrektora projektu zestawu do rozszerzonej rzeczywistości HoloLens w firmie Microsoft Studios. W powitalnym wpisie na blogu BioWare Hudson powiedział, że czuje się, jakby wracał do domu. Bardzo pochlebnie wypowiedział się też o pracy Flynna nad powstającymi projektami studia, w tym zapowiedzianym podczas tegorocznego E3 Anthem. Deweloper wierzy, że BioWare najlepsze ma jeszcze przed sobą.

  1. Oficjalny blog firmy BioWare