Zespół The Last Kind wypuścił nowy zwiastun turowej gry logicznej Eden: Renaissance i poinformował, że ukaże się ona jeszcze w tym miesiącu.
Mobilne studio The Last Kind poinformowało, że prawie zakończyło prace nad Eden: Renaissance, czyli turową grą logiczną rozwijającą pomysły z popularnego Lara Croft GO. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a premiera ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.
Eden: Renaissance opowie historię młodego archeologa imieniem Ran, który staje na czele ekspedycji na Antarktydę. W jej trakcie wykopuje dziwny kryształ, którego skład nie odpowiada żadnym pierwiastkom znanym nauce. Po jego rozbiciu bohater odkrywa, że w środku schowana była tajemnicza kostka. Emitowane przez nią światło prowadzi go do podziemnego kompleksu jaskiń, gdzie spotyka istotę z innego świata znaną jako Eden. Duet ten będzie musiał wspólnymi siłami spróbować powstrzymać zagrożenie mogące doprowadzić do zniszczenia Ziemi.

Produkcja w oczywisty sposób odwołuje się do rozwiązań wyśmienitego Lara Croft GO. Dostaniemy więc turową grę logiczną, w której będziemy musieli przedrzeć się przez długą serię plansz, na każdej przeprowadzając bohatera od punktu startowego do mety. Po drodze czeka na nas wiele pułapek i przeszkód, więc zabawa skoncentruje się na wymyślaniu sposobów omijania zagrożeń i manipulowaniu elementami otoczenia w sposób, który zapewni nam dotarcie do celu.
Autorzy nie ograniczyli się jednak tylko do skopiowania Lara Croft GO, wzbogacając sprawdzoną formułę o kilka dodatkowych elementów. Po mapach nie będziemy poruszali się samotnie. Ranowi w podróży towarzyszyć ma stworek Eden, dysponujący dziesięcioma zdolnościami specjalnymi opartymi na manipulowaniu żywiołami. Ponadto rozbudowaniu ulegnie walka. Podczas zabawy zmierzymy się czterema typami przeciwników i każdy z nich wymagać ma zastosowania innych taktyk. Do tego dojdą potyczki z bossami.
Kampania nie ograniczy się tylko do Antarktydy i zwiedzimy również wiele innych typów lokacji, w tym kilka na obcych światach. Warto na koniec wspomnieć, że gra zaoferuje polskie napisy.
1

Autor: Adrian Werner
Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.