Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2017, 13:55

Eden: Renaissance - wkrótce zadebiutuje gra logiczna w stylu Lara Croft GO

Zespół The Last Kind wypuścił nowy zwiastun turowej gry logicznej Eden: Renaissance i poinformował, że ukaże się ona jeszcze w tym miesiącu.

EDEN: RENEISSANCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Last Kind
  2. Wydawca: The Last Kind
  3. Gatunek: gra logiczna
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: lipiec 2017 r.

Mobilne studio The Last Kind poinformowało, że prawie zakończyło prace nad Eden: Renaissance, czyli turową grą logiczną rozwijającą pomysły z popularnego Lara Croft GO. Produkcja zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android, a premiera ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Eden: Renaissance opowie historię młodego archeologa imieniem Ran, który staje na czele ekspedycji na Antarktydę. W jej trakcie wykopuje dziwny kryształ, którego skład nie odpowiada żadnym pierwiastkom znanym nauce. Po jego rozbiciu bohater odkrywa, że w środku schowana była tajemnicza kostka. Emitowane przez nią światło prowadzi go do podziemnego kompleksu jaskiń, gdzie spotyka istotę z innego świata znaną jako Eden. Duet ten będzie musiał wspólnymi siłami spróbować powstrzymać zagrożenie mogące doprowadzić do zniszczenia Ziemi.

Eden: Renaissance- wkrótce zadebiutuje gra logiczna w stylu Lara Croft GO - ilustracja #1

Produkcja w oczywisty sposób odwołuje się do rozwiązań wyśmienitego Lara Croft GO. Dostaniemy więc turową grę logiczną, w której będziemy musieli przedrzeć się przez długą serię plansz, na każdej przeprowadzając bohatera od punktu startowego do mety. Po drodze czeka na nas wiele pułapek i przeszkód, więc zabawa skoncentruje się na wymyślaniu sposobów omijania zagrożeń i manipulowaniu elementami otoczenia w sposób, który zapewni nam dotarcie do celu.

Autorzy nie ograniczyli się jednak tylko do skopiowania Lara Croft GO, wzbogacając sprawdzoną formułę o kilka dodatkowych elementów. Po mapach nie będziemy poruszali się samotnie. Ranowi w podróży towarzyszyć ma stworek Eden, dysponujący dziesięcioma zdolnościami specjalnymi opartymi na manipulowaniu żywiołami. Ponadto rozbudowaniu ulegnie walka. Podczas zabawy zmierzymy się czterema typami przeciwników i każdy z nich wymagać ma zastosowania innych taktyk. Do tego dojdą potyczki z bossami.

Kampania nie ograniczy się tylko do Antarktydy i zwiedzimy również wiele innych typów lokacji, w tym kilka na obcych światach. Warto na koniec wspomnieć, że gra zaoferuje polskie napisy.

  1. Oficjalna strona gry