Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Eden: Renaissance (iOS)
OkładkaEden: Renaissance (iOS)

Eden: Renaissance

Eden: Renaissance to gra logiczna autorstwa zespołu The Last Kind. Gracz kontroluje młodego archeologa, który podczas wyprawy na Antarktydę wpada na trop obcej cywilizacji.

Logiczne | science fiction | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eden: Renaissance Premiera

24lip2017

iOS

13paź2017

AND

producent: The Last Kind wydawca: The Last Kind

Gry podobne do Eden: Renaissance

Monument Valley

Deus Ex GO

Lara Croft GO

Eden: Renaissance to wydana na platformę AND i iOS mobilna gra logiczna. Projekt opracowało studio The Last Kind.

Fabuła

Gra opowiada historię młodego archeologa imieniem Ran, który staje na czele ekspedycji na Antarktydę. W jej trakcie wykopuje dziwny kryształ, którego skład nie odpowiada żadnym pierwiastkom znanym nauce. Po jego rozbiciu bohater odkrywa, że w środku schowana była tajemnicza kostka. Emitowane przez nią światło zaprowadza go do podziemnego kompleksu jaskiń, gdzie spotka istotę z innego świata znaną jako Eden. Duet ten będzie musiał wspólnymi siłami spróbować powstrzymać zagrożenie mogące doprowadzić do zniszczenia Ziemi.

Mechanika

Wydane na mobilny system AND i iOS Eden: Renaissance jest turową grą logiczną, w której musimy przedrzeć się przez długą serię plansz, przeprowadzając bohatera od punktu startowego do mety. Po drodze czeka na nas wiele pułapek i przeszkód, więc zabawa koncentruje się na wymyślaniu sposobów omijania zagrożeń i manipulowaniu elementami otoczenia w sposób, który zapewni nam dotarcie do celu.

Rozgrywkę urozmaica fakt, że po mapach nie poruszamy się samotnie. Ranowi w podróży towarzyszy stworek Eden, dysponujący dziesięcioma zdolnościami specjalnymi opartymi na manipulowaniu żywiołami. Do tego podczas wyprawy wielokrotnie spotykamy cztery typy przeciwników i każdy z nich wymaga zastosowania innej taktyki. Do tego dochodzą potyczki z bossami.

Kwestie techniczne

Eden: Renaissance oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w pełnej jasnych kolorów kreskówkowej stylistyce. Kampania nie ogranicza się tylko do Antarktydy i zwiedzamy również wiele innych typów lokacji, w tym kilka na obcych światach. W opowiadaniu historii pomaga trzydzieści minut scenek przerywnikowych.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Eden: Renaissance: 12+

iOS
AND