Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2017, 21:56

Minecraft znalazł ponad 120 milionów nabywców

Na oficjalnym koncie twiterowym Minecrafta poinformowano, że produkcja studia Mojang AB znalazła ponad 122 miliony nabywców. Tym samym tytuł umocnił się na drugiej pozycji najczęściej kupowanych gier wszech czasów. Jednocześnie podano, że każdego miesiąca za pomocą oficjalnego klienta loguje się blisko 55 milionów graczy.

Za pośrednictwem oficjalnego konta gry Minecraft w serwisie Twitter poinformowano, że produkcja studia Mojang AB znalazła ponad 122 miliony nabywców.

Minecraft znalazł ponad 122 miliony nabywców. - Minecraft znalazł ponad 120 milionów nabywców - wiadomość - 2017-02-28
Minecraft znalazł ponad 122 miliony nabywców.

Wcześniejsze oficjalne dane sprzedażowe pochodziły z czerwca ubiegłego roku. Podawano wówczas, że w ciągu siedmiu lat obecności na rynku tytuł znalazł 106 milionów nabywców. Chociaż Minecraft oficjalnie ukazał się w 2011 roku, to jednak płatne konta pojawiły się jeszcze w 2009 roku i od tego momentu liczone są wyniki sprzedażowe. Tym samym produkcja umocniła się na drugim miejscu najczęściej kupowanych gier wszech czasów. Pozycja lidera nie wydaje się jednak zagrożona – od lat zajmuje ją Tetris, który od momentu premiery w 1984 roku znalazł 495 milionów nabywców.

Poinformowano również, że każdego miesiąca za pomocą oficjalnego klienta loguje się blisko 55 milionów osób. Podobnie jak poprzednim razem, podano też szereg statystyk dotyczących użytkowników. Tym razem dowiedzieliśmy się, że 12 milionów graczy nie cierpi kolendry, 4 miliony posiada psa, 4,8 miliona kota, a 3,8 miliona może pochwalić się wzrostem Hugh Jackmana, który wynosi 189 centymetrów.