Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Tetris (1986) (PC)
OkładkaTetris (1986) (PC)

Tetris (1986) PC

Legendarna gra zręcznościowa-logiczna, opracowana przez rosyjskiego studenta Alexey’a Pajitnova w 1986 roku. Głównym celem zmagań w Tetris jest układanie spadających do studni klocków w taki sposób, aby tworzyły linie.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tetris (1986) Premiera PC

12maja1986

producent: AcademySoft wydawca: AcademySoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Tetris (1986)

X-Tetris

Puyo Puyo Champions

Klax

Legendarna gra zręcznościowa-logiczna, opracowana przez rosyjskiego studenta Aleksieja Pasztinova w 1986 roku. Głównym celem zmagań w Tetris jest układanie spadających do studni klocków w taki sposób, aby tworzyły linie.

Program oferuje sześć rodzajów klocków o skomplikowanych kształtach. Każdy z nich można obracać o 90 stopni i tym samym dopasowywać do istniejącej budowli według własnego widzimisię. Po zapełnieniu danej linii, ta znika ze studni, tworząc miejsce na kolejne. Im więcej linii uda nam się pozbyć z ekranu za jednym zamachem (maksymalnie cztery), tym większy bonus punktowy spływa na konto gracza.

Po utworzeniu kilku(nastu) linii wzrasta poziom trudności, co powoduje przyspieszenie spadania kolejnych elementów do studni. W późniejszych etapach trzeba wykazać się naprawdę sporym refleksem i w ciągu ułamków sekundy podejmować decyzje, gdzie i jak umieścić dany klocek.

Oprawa wizualna Tetrisa nie zachwyca – wszystko w trybie tekstowym, przy użyciu minimalnej ilości kolorów. Dźwięku w ogóle nie ma. Mimo to, rozgrywka potrafi być niezmiernie wciągająca, o czym najlepiej świadczą setki następców zrealizowane na bodaj wszystkie platformy sprzętowe. Tetris na stałe wpisał się do annałów komputerowej rozrywki, głównie jako najczęściej klonowany program w historii branży.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tetris (1986): Odpowiednia dla każdego wieku.