Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Logical (PC)

Logical PC

Logical, jak sama nazwa wskazuje, to gra logiczna, w której trzeba będzie wysilić szare komórki, chociaż odrobina refleksu i zręczności też się przyda. Najprościej rzecz ujmując chodzi o to, żeby zapełnić wszystkie znajdujące się na planszy kółka za pomocą kulek wybranego koloru.

Logiczne

PC Windows
Okładka Logical (PC)

producent: Rainbow Arts

wydawca: Rainbow Arts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja1991

Logical, jak sama nazwa wskazuje, to gra logiczna, w której trzeba będzie wysilić szare komórki, chociaż odrobina refleksu i zręczności też się przyda. Na pierwszy rzut oka, zasady wydają się być bardzo skomplikowane, ale to tylko pozory - już po chwili gry można je bez problemu opanować.

Najprościej rzecz ujmując chodzi o to, żeby zapełnić wszystkie znajdujące się na planszy kółka za pomocą kulek wybranego koloru. Te ostatnie pojawiają się zawsze u góry ekranu i wpadają do pierwszego, wolnego kanału, o ile oczywiście jest miejsce, żeby je gdzieś umieścić. Plansza zostaje zaliczona, gdy wszystkie kółka zostaną chociaż raz zapełnione (kulki znikają, a pola robią się wtedy czarne). Tyle w teorii, teraz czas na praktykę. Twoim największym wrogiem jest czas i to on w głównej mierze przekłada się na występowanie w Logical czynnika zręcznościowego. Wszystkie pojawiające się na ekranie kulki musisz umieścić w jakimkolwiek kanale zanim przesuwający się u góry pasek osiągnie lewą krawędź planszy. Jeśli Ci się to nie uda, stracisz wówczas jedno życie i całą zabawę trzeba będzie zacząć od początku. Poza tym, w grze liczony jest czas ogólny, w którym trzeba się zmieścić z zapełnianiem kółek. Odmierza go zawarta gdzieś na planszy klepsydra. Generalnie trzeba się więc spieszyć, a jak wiadomo, pośpiech jest wrogiem myślenia.

Jak to zwykle w tego typu produkcjach bywa, im dalej tym trudniej. Czasu jest coraz mniej, kółek do zapełnienia więcej, a i czasem mogą przydarzyć się niespodziewane wypadki losowe. Na szczęście, dzięki systemowi haseł można ponowić rozgrywkę od ostatnio ukończonego poziomu, co z pewnością jest dużym plusem. Gdy skończysz już wszystkie plansze przygotowane przez programistów, uaktywni się specjalny edytor, w którym będziesz mógł projektować swoje, własne układy. Program charakteryzuje się oszczędną ale i czytelną grafiką, po kontakcie z którą gracz z pewnością nie dostanie oczopląsu. Dla malkontentów wprowadzono w menu możliwość zmiany koloru tła. Oprawa dźwiękowa ogranicza się do kilku tematów muzycznych odgrywanych podczas zmagania się z kółkami lub sampli – niestety, nie da się słuchać jednego i drugiego w tym samym czasie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Gry podobne do Logical

Wymagania wiekowe Logical

odpowiednia dla każdego wieku