Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 października 2014, 12:10

autor: Góral

Tetris - kultowa logiczna produkcja doczeka się ekranizacji

Firma Threshold Entertainment poinformowała, że zamierza zekranizować słynną grę Tetris. Z ujawnionych informacji wynika, że będzie to "epicki film sci-fi". Niestety to praktycznie wszystko, co wiemy obecnie.

Tetris - kultowa logiczna produkcja doczeka się ekranizacji - ilustracja #1

Jakiś czas temu donosiliśmy, że wytwórnia Warner Bros. zamierza zekranizować kultowe Space Invaders. Jeżeli myśleliście, że lepszego materiału na film nie uda się nikomu znaleźć, to śpieszymy poinformować, że byliście w błędzie, gdyż powstaje już kolejny obraz sci-fi, tym razem oparty na… Tetrisie. Nie znamy zbyt wielu szczegółów na ten temat, ale z ujawnionych przez Wall Street Journal informacji wynika, że produkcją zajęła się firma Threshold Entertainment, której przewodzi Larry Kasanoff, mający na swoim koncie filmy Mortal Kombat i Mortal Kombat: Annihilation. Według niego ma to być „bardzo duży, epicki film sci-fi” i nie będzie opowiadał o słynnych klockach, gdyż „nie zamierzamy dać nóg figurom geometrycznym”.

Obecnie możemy więc tylko gdybać, cóż takiego szykują filmowcy. Może przygodę o dzielnym herosie, który trafił do klockowego labiryntu znajdującego się w innym wymiarze? Tego nie wiemy, więc czekamy na dalsze informacje.

Tetris to jedna z tych gier, których chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Logiczna produkcja stworzona przez Aleksieja Pażytnowa sprzedała się w nakładzie przekraczającym 170 mln egzemplarzy (dane z 2010 roku, dotyczą wszystkich wydanych do tego czasu wersji). Tytuł doczekał się edycji na większość platform sprzętowych, a w produkcji znajduje się Tetris Ultimate, tworzony przez zespół SoMa Play na zlecenie koncernu Ubisoft.