Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 listopada 2023, 14:31

autor: Adrian Werner

Pamiętacie DayZ? Gra jest w najlepszej formie w historii

DayZ przeżywa obecnie złoty okres. Gra ustanowiła właśnie nowy rekord aktywności na Steamie.

Źródło fot. Bohemia Interactive
i

Obecnie niewiele się mówi o DayZ, ale to błąd. Survivalowa produkcja studia Bohemia Interactive jest jest bowiem popularniejsza niż kiedykolwiek.

  1. Wczoraj DayZ ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie. W najgorętszym momencie dnia w grę bawiło się 69 449 graczy równocześnie.
  2. Społeczność grających w DayZ od kilkunastu miesięcy powoli, ale systematycznie rośnie. Nowy rekord jest także zasługą ostatnich aktualizacji – niedawny patch 1.23 wprowadził ulepszenia grafiki nieba i nowe przedmioty, a pod koniec października gra miała udany crossover z Dying Light 2. Produkcji pomogła także wyprzedaż z okazji Halloween.
  3. Ogólnie rzecz biorąc DayZ ma się obecnie świetnie. Gra cieszy się dużą popularnością, a aktualizacje utrzymują zainteresowanie graczy.
Pamiętacie DayZ? Gra jest w najlepszej formie w historii - ilustracja #1
Deweloperzy są bardzo zadowoleni z wyników gry, przypisując ich wzrost m.in. niedawnej aktualizacji upiększającej wygląd nieba. Źródło fot. Twitter.com.

Zadowolenie społeczności z obecnego stanu produkcji widać także na Steamie. O ile licząc wszystkie recenzje tylko 75% z nich jest pozytywnych, tak spośród tych z ostatnich 30 dni 87% chwali DayZ, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

Przypomnijmy, że DayZ zadebiutowało we wczesnym dostępie na PC w 2013 roku, a pięć lat później ukazała się wersja 1.0. Z kolei w 2019 r. zadebiutowały konwersje na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Warto na koniec wspomnieć, że według niedawnych doniesień studio Bohemia Interactive pracuje już nad DayZ 2. Na projekt długo jeszcze poczekamy, bo ma się on ukazać dopiero po Arma 4. Pierwsze DayZ czeka więc najpewniej jeszcze wiele lat rozwoju.

  1. Oficjalna strona DayZ
  2. Strona DayZ w serwisie Steam

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej