Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2013, 14:05

autor: Sarge

Unreal Engine 4 zaprezentowany na nowym materiale wideo

W sieci pojawił się kolejny materiał wideo prezentujący możliwości graficzne silnika Unreal Engine 4. Nowa technologia zostanie wykorzystana w nadchodzących grach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Firma Epic Games udostępniła materiał wideo prezentujący możliwości silnika Unreal Engine 4. Film można traktować jako zapowiedź tego, co zobaczymy w nadchodzących grach na PC i konsolach nowej generacji.

Tim Elek i Zak Parrish z firmy Epic Games pokazali w filmie możliwości Unreal Engine 4 w zakresie efektów cząsteczkowych, gry świateł i cieni czy realistycznie wyglądającej wody. Zostaną one wykorzystane w nadchodzących produkcjach działających na silniku Unreal Engine 4. Kilka miesięcy temu prezentowano inne demo technologiczne.

Unreal Engine 4 to silnik nowej generacji firmy Epic Games, który zostanie wykorzystany w nadchodzących grach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Do tej pory potwierdzono wiele gier korzystających z tej technologii. Wśród nich można wymienić takie tytuły jak Fable Legends, Rime, Daylight, Obduction czy Heavy Gear Assault.