Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Heavy Gear Assault (PC)

Heavy Gear Assault PC

Restart serii gier akcji, w której gracz wciela się w rolę pilota dwunożnych maszyn bojowych, biorąc udział w starciach na futurystycznym polu bitwy.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | indie

PC Windows
Okładka Heavy Gear Assault (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Heavy Gear z 2013 roku to restart serii traktującej o zmaganiach żołnierzy kierujących dwunożne maszyny bojowe, zwane tutaj Gearami bądź Striderami. Podobnie jak Heavy Gear i Heavy Gear II kolejno z 1997 i 1999 roku, trzeci tytuł w rodzinie bazuje na licencji uniwersum uwzględniającego również gry karciane oraz taktyczne gry planszowe.

Fabuła świata Heavy Gear jest niezwykle rozbudowana. Na przestrzeni lat uniwersum to wzbogaciło się o setki książek opisujących jego szczegółowość, z uwzględnieniem dat i chronologii poszczególnych wydarzeń. Akcja gry toczy się w 6132 roku na planecie Terra Nova, koncentrując się na zmaganiach zjednoczonych frakcji zamieszkujących przeciwległe bieguny globu.

Tytuł przepełniony jest akcją opartą na starciach uzbrojonych po zęby, dwunożnych mechów, w których żołnierze przeciwstawnych frakcji walczą o dominację na wspomnianej planecie. Warto zaznaczyć, że kroczące machiny nie dorównują tutaj wzrostem olbrzymim konstrukcjom ze znanej serii MechWarrior, przez co potyczki nabierają innego, bardziej dynamicznego charakteru. Pewne podobieństwa mogą jednak zostać odnalezione w innej produkcji o walczących robotach np. w grze Hawken.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 7.9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Heavy Gear Assault

Wymagania wiekowe Heavy Gear Assault

12+

Wymagania sprzętowe Heavy Gear Assault

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 16 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 680 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

Wieści ze świata (The Last of Us, Project Spark, Heavy Gear Assault) 24/6/13
Wieści ze świata (The Last of Us, Project Spark, Heavy Gear Assault) 24/6/13

wiadomość24 czerwca 2013

Dziś piszemy m.in. o początkowym podobieństwie Ellie z The Last of Us do aktorki Ellen Page, otwartej strukturze rozgrywki w Rust, zapisach do beta testów Project Spark, a także anulowaniu kickstarterowej zbiórki na produkcję gry Heavy Gear Assault. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Godus, Counter-Strike: Global Offensive) 28/5/13
Wieści ze świata (Godus, Counter-Strike: Global Offensive) 28/5/13

wiadomość28 maja 2013

Dziś piszemy m.in. o możliwości wsparcia finansowego twórców gry Godus, systemie Overwatch w strzelaninie Counter-Strike: Global Offensive, a także kampanii dla jednego gracza w Heavy Gear Assault. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Gran Turismo, Heavy Gear Assault, Dota 2) 21/5/13
Wieści ze świata (Gran Turismo, Heavy Gear Assault, Dota 2) 21/5/13

wiadomość21 maja 2013

Dziś piszemy m.in. o zwycięzcy wyścigu Volkswagen Castrol Cup, kickstarterowej akcji Heavy Gear Assault, kolejnych cywilizacjach w dodatku Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat, a także nowym rekordzie na Steamie ustanowionym przez grę Dota 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play
Ujawniono Heavy Gear Assault - symulator starć wielkich robotów na modelu free-2-play

wiadomość17 lutego 2013

Firma Stompy Bot i studio MekTek ujawniły grę Heavy Gear Assault, czyli symulator wielkich robotów, który skorzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.