Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2013, 14:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (The Last of Us, Project Spark, Heavy Gear Assault) 24/6/13

Dziś piszemy m.in. o początkowym podobieństwie Ellie z The Last of Us do aktorki Ellen Page, otwartej strukturze rozgrywki w Rust, zapisach do beta testów Project Spark, a także anulowaniu kickstarterowej zbiórki na produkcję gry Heavy Gear Assault. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Poker Night II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Poker Night II. Dzieło studia Telltale Games możecie aktualnie nabyć 33% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 3,34 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Rust

Garry Newman z zespołu Facepunch Studios napisał na blogu, że w nadchodzącej grze Rust będziemy mogli sami zdecydować, jaki styl rozgrywki przyjąć. Twórcy starali się odejść od wszelkich ograniczeń i dać graczom pełną swobodę zabawy. Przypomnijmy, że Rust to sandboksowa zręcznościówka kładąca duży nacisk na elementy survivalowe, przygotowywana przez twórców popularnego Garry’s Mod.

The Last of Us

Pierwszy zwiastun gry The Last of Us prezentował m.in. bohaterkę Ellie, jako żywo przypominającą aktorkę Ellen Page. Studio Naughty Dog niedługo potem zdecydowało się nieco zmienić wygląd Ellie, by uniknąć tego typu porównań, jednak sama Ellen Page została teraz o to zapytana przez fanów na forum Reddit. „Myślę, że mogłabym czuć się zaszczycona, że wykorzystano mój wizerunek, ale obecnie występuję w grze Beyond: Dwie Dusze, więc nie było to mile widziane” – odpowiedziała aktorka.

Heavy Gear Assault

Studio Stompy Bot Productions anulowało kickstarterową zbiórkę pieniędzy na produkcję gry Heavy Gear Assault. Deweloper nie zamyka jednak drzwi dla tego tytułu i będzie starał się znaleźć inny sposób na przywrócenie marki do życia. Anulowanie akcji na Kickstarterze ma związek ze słabym odzewem ze strony graczy. W ponad miesiąc udało się zebrać niecałe 45 tysięcy dolarów od 879 osób, podczas gdy twórcy potrzebowali przynajmniej 800 tysięcy dolarów.

Project Spark

Rozpoczęto przyjmowanie zapisów do beta testów gry Project Spark, która została po raz pierwszy zaprezentowana na konferencji firmy Microsoft podczas targów E3. Jeśli sami chcielibyście wziąć w nich udział, musicie przede wszystkim zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej. Project Spark to dość nietypowy tytuł, pozwalający w dużym skrócie… tworzyć gry i dzielić się nimi z innymi. Produkcja ukaże się na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: