Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360WiiUPS3PC
Okładka Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara (X360)
OkładkaDungeons & Dragons: Chronicles of Mystara (X360)

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara to wyprodukowana przez studio Capcom kompilacja dwóch gier - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara. Obie są chodzonymi dwuwymiarowymi bijatykami wzbogaconymi elementami RPG.

Akcji | fantasy | Dungeons & Dragons | 2D | beat 'em up | reedycje/remastery/remaki | kooperacja

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara Premiera

18cze2013

PS3 PC

19cze2013

X360

5wrz2013

WiiU

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Guardian Heroes HD

Abyss Odyssey

Sacred Citadel

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara to produkcja łącząca w jeden zestaw dwie klasyczne chodzone bijatyki firmy Capcom - Dungeons & Dragons: Tower of Doom i Dungeons & Dragons: Shadow over Mystara. Obie produkcje debiutowały na automatach.

Akcja obu gier toczy się w świecie Mystara, będącym jednym z uniwersów oferowanych przez stołową grę fabularną Dungeons & Dragons. Jest to dosyć standardowa kraina fantasy podzielona na trzy kontynenty – Brun, Skothar i Davanię oraz potężny archipelag wysp znany jako Alpathia. Ziemie te zamieszkują ludzie, krasnoludy, elfy, halflingi, orki i smoki. Gra Dungeons & Dragons: Tower of Doom opowiada o przygodach drużyny, w skład której wchodzi krasnolud, elf oraz dwóch ludzi – kleryk i wojownik. Muszą oni zmierzyć się z potężnym Liczem imieniem Deimos. Po jego pokonaniu w finale bohaterowie odkrywają, że za ich wrogiem stała potężna czarodziejka Synn i o walce z nią opowiada Shadow over Mystara. W drugiej z gier do listy grywalnych postaci dołącza mag i złodziej.

Obie produkcje są chodzonymi dwuwymiarowymi bijatykami, które jednak różnią się od typowych przedstawicieli tego gatunku. Capcom przygotował rozbudowany system walki, który oferuje szeroką gamę możliwych ataków oraz pozwala blokować ciosy przeciwników. Do tego dochodzi spory wybór zaklęć i przedmiotów pozwalających na ataki dystansowe, takich jak noże czy pojemniki z płonącym olejem. Większość wrogów posiada jednak podobne wyposażenie i umiejętności, co znacząco podwyższa poziom trudności. Obie gry pozwalają na jednoczesną zabawę maksymalnie czterem osobom.

Chronicles of Mystara dodatkowo oferuje elementy RPG, rzadko spotykane w grach automatowych. Podczas przygód gracze zbierają przedmioty i mogą zmieniać ekwipunek postaci. Ponadto, bohaterowie z czasem uczą się nowych umiejętności. Na większości poziomów można znaleźć ukryte skarby oraz alternatywne ścieżki, a kampania ma kilka zakończeń, co zachęca do jej wielokrotnego przechodzenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 1,6 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 350 MB HDD
  • WindowsVista/7
X360
PS3
PC
WiiU