Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Guardian Heroes HD (X360)
OkładkaGuardian Heroes HD (X360)

Guardian Heroes HD X360

Chodzona bijatyka z elementami RPG będąca ulepszoną konwersją gry wydanej w 1996 roku na konsolę Sega Saturn. Wybieramy jednego z pięciu wojowników i ruszamy mordować wrogów. Każda postać ma własną charakterystykę, styl walki i ciosy specjalne.

Akcji | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guardian Heroes HD Premiera X360

12października2011

producent: Treasure wydawca: SEGA Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Guardian Heroes HD to odświeżony port chodzonej bijatyki z elementami RPG, która po raz pierwszy ukazała się na konsolę Sega Saturn w 1996 roku. Nowa wersja gry wydana została w serwisie Xbox Live Arcade a odpowiedzialny jest za nią oryginalny deweloper kultowego klasyka - firma Treasure - znana z produkcji takich serii jak: Sin & Punishment, Ikaruga, Rocket Knight czy Gunstar Heroes.

Wrogie sobie Duchy Ziemi i Duchy Niebios obdarzają ludzi magicznymi zdolnościami, czyniąc z nich swoich wiernych wojowników do pomocy w walce z drugą stroną. Odwieczna rywalizacja kończy się, kiedy Duchy Niebios z pomocą magów pokonują Duchy Ziemi i spychają je w otchłań pustki. Wkrótce jednak zauważają, że stworzeni przez nich magowie zanadto obrośli w siłę i nie da się już ich kontrolować, więc pozbywają się ich w ten sam niecny sposób. Jednej z ofiar – Kanonowi - udaje się uwolnić i poprzysięga on zemstę na swoich oprawcach. Siejąc terror i spustoszenie wśród ludzi buduje prywatną armię kontrolując podległych mu władców. Wątek gry rozpoczyna się w momencie, kiedy piątka głównych bohaterów pewnego dnia znajduje się w posiadaniu magicznego miecza, który okazuje się być kluczem do obalenia rządów Kanona i stawieniu czoła jego armii sługusów. Fabuła gry jest nieliniowa i zależnie od decyzji, które podejmiemy w trakcie rozgrywki doprowadzi nas do jednego z pięciu możliwych zakończeń.

Gracz wybiera jednego z pięciu bohaterów (czterech na starcie, piąta postać do odblokowania), którzy różnią się od siebie takimi statystykami, jak prędkość, siła czy wytrzymałość na obrażenia. Ponadto każda postać ma własny wachlarz unikalnych ciosów i umiejętności do wykorzystania w boju. Pod koniec każdej walki graczowi przyznawane są punkty doświadczenia, które może odpowiednio rozlokować do powiększenia poszczególnych statystyk bohatera.

Główny wątek gry można przechodzić solo lub z pomocą drugiego gracza, natomiast tryb Versus Mode przeznaczony do zabawy sieciowej pozwala na rozgrywkę nawet dwunastu osobom na raz. Nowa wersja oferuje dodatkowe tryby dla jednego, jak i wielu graczy, a są to m.in.: Time Attack Mode, Arcade Mode oraz Arrange Mode, w których do rozgrywki możemy wybrać jedną spośród 45 różnych postaci.

Remake oferuje poprawioną, dopasowaną do standardu HD grafikę w postaci wygładzonych spriteów, postaci, tekstur i nowych dynamicznych efektów graficznych. Dodatkową funkcją odświeżonego klasyka jest możliwość przełączenia grafiki z wersji HD do jej oryginalnego wyglądu z czasów świetności konsoli Sega Saturn.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-12  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guardian Heroes HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Guardian Heroes HD Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live