Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Sacred Citadel (PC)
OkładkaSacred Citadel (PC)

Sacred Citadel

Opracowana przez studio SouthEnd Interactive poboczna odsłona popularnej serii Sacred, zrealizowana w formie prostej, chodzonej bijatyki w realiach fantasy. Fabuła gry osadzona została w znanej fanom cyklu krainie Ancarii, która padłą ofiarą ataku złowrogiego imperium Ashen.

Zręcznościowe | fantasy | elementy RPG | 2D | beat 'em up | kooperacja

Sacred Citadel Premiera

16kwi2013

X360 PS3

17kwi2013

PC

Sacred Citadel to chodzona bijatyka osadzona w świecie znanym z cyklu RPG Sacred. Grę opracowało studio SouthEnd Interactive.

Rozgrywka przypomina klasyczne automatowe produkcje pokroju serii Golden Axe. Naszym zadaniem jest więc głównie parcie w prawą stronę ekranu i zabijanie hord wrogów. System potyczek jest mocno zręcznościowy, więc o rezultacie starć decydują przede wszystkim umiejętności samych graczy, a nie statystyki ich postaci. Sercem gry jest oczywiście rozbudowana mechanika walki. Dostępne są dwa ataki – wolny i mocny oraz słabszy, ale za to szybszy. Jednocześnie ciosy są modyfikowane przez kierunek, w którym je wyprowadzamy oraz rodzaj dzierżonego uzbrojenia. Nie zabrakło również ataków na dystans, wykonywanych za pomocą łuków oraz zaklęć. Wszystko to dodatkowo wzbogacają specjalne moce zależne od klasy postaci.

W Sacred Citadel obecne są również lekkie elementy RPG. Zabici wrogowie pozostawiają na polu bitewnym swój ekwipunek i dzięki temu otrzymujemy dostęp do nowych narzędzi mordu oraz pancerzy. Do wyboru są trzy klasy – wojownik, łotrzyk i szaman. Każda z nich startuje z własnym zestawem podstawowych umiejętności, a pozostałe, bardziej zaawansowane talenty musimy musieli odblokować sami podczas zabawy. Wszystkie trzy klasy zaprojektowano tak, aby dobrze ze sobą współpracowały, a całą grę opracowano głównie z myślą o trybie kooperacyjnym, choć można też bawić się samemu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sacred Citadel: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sacred Citadel Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3