Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 13:10

Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku

Wczoraj firma Deep Silver zapowiedziała zręcznościówkę Sacred Citadel. Teraz potwierdzono, że trwają również prace nad Sacred 3. Premierę zaplanowano na przyszły rok.

Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku - ilustracja #1
Screen z Sacred 2: Fallen Angel.

Wczoraj, podczas pisania o ujawnieniu chodzonej bijatyki Sacred Citadel wspominaliśmy, że ogłoszenie tego projektu wcale nie oznacza, że nie powstanie pełnoprawna kontynuacja cyklu. Firma Deep Silver, czyli obecny właściciel marki, od dawna twierdziła, że ma plany stworzenia Sacred 3. Teraz wydawca oficjalnie potwierdził, że trwają prace nad trzecią częścią serii.

Niestety, nie zdradzono zbyt wielu konkretów na temat tego projektu. Wiemy jedynie, że premiera Sacred 3 nastąpi w przyszłym roku. Produkcję powierzono niemieckiemu studiu keen games. Do tej pory zespół ten zajmował się głównie niskobudżetowymi grami oraz pomaganiem innym, większym zespołom. Pozostaje mieć nadzieję, że zatrudnieni tam ludzie dadzą radę stworzyć godną kontynuację cyklu.

Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku - ilustracja #2
Sacred Citadel ma pełnić rolę fabularnego wstępu do Sacred 3.

Deep Silver nie ujawniło na razie platform docelowych. Warto jednak przypomnieć, że w dwa lata temu, na targach gamescom wydawca ogłosił, że trzecia część cyklu trafi zarówno na pecety, jak i konsole. Nic nie wskazuje na to, aby plany te uległy zmianie. Zwłaszcza, że Sacred Citadel, który ma być pod względem fabularnym wstępem do Sacred 3, trafi na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Trwają prace nad Sacred 3, premiera w przyszłym roku - ilustracja #3 Twórcą dwóch pierwszych odsłon cyklu Sacred był niemiecki zespół Ascaron. Niestety, kilka lat temu firma wpadła w mocne tarapaty finansowe, które ostatecznie zakończyły się bankructwem. Aktywa studia przejęły Kalypso Media i Deep Silver. Większość praw zgarnął pierwszy z tych wydawców, który następie wykorzystał te nabytki do stworzenia m.in. Patrician IV: Conquest by Trade, Patrician Online oraz Port Royale 3: Pirates & Merchants. Natomiast Deep Silver zadowoliło się tylko jedną, ale za to najcenniejszą serią Ascaronu, czyli właśnie Sacred.