Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2012, 13:08

autor: luckie

GRID 2 zapowiedziany na lato 2013

Firma Codemasters oficjalnie zapowiedziała GRID 2. Przy okazji udostępniono też pierwszy trailer z gry oraz kilka ciekawych informacji dotyczących samej rozgrywki. Gra ma pojawić się w sprzedaży latem 2013 roku.

GRID 2 zapowiedziany na lato 2013 - ilustracja #1

Zgodnie z oczekiwaniami, dziś pojawiła się w sieci oficjalna zapowiedź GRID 2, której towarzyszy zwiastun. Widać na nim między innymi takie miejsca jak Miami, Paryż, czy słynny tor Yas Marina w Abu Zabi. Trailer możecie obejrzeć poniżej:

Ruszyła też oficjalna strona GRID 2, ale na razie nie znajdziemy na niej dużej ilości informacji, jedynie zwiastun i kilka linków. Nieco wiecej informacji znajdziemy w serwisie RaceNet. Z treści tam zawartych wynika, że twórcy będą stopniowo ujawniali kolejne materiały z gry. Pierwsza ich porcja, zawierająca grafikę z gameplaya, zostanie odblokowana po osiągnięciu kamienia milowego, jakim jest 5500 klikniętych „lubię to” na Facebooku i 700 obserwujących na Twitterze.

W serwisie Eurogamer można znaleźć kilka interesujących szczegółów na temat GRID 2.

  • Przede wszystkim, twórcy zrezygnowali z kamery wewnętrznej. Codemasters zbadało, że dotąd korzystało z niej jedynie 5% graczy.
  • Nie będzie włączanych asyst i poziomów trudności. Model jazdy ma łączyć realizm ze stylem zręcznościowym. Twórcy obiecują, że będzie on łatwy do opanowania, ale bardziej wymagający gracze odnajdą w nim głębię ukrytego potencjału.
  • Samochody podzielone zostaną na cztery klasy. Poprowadzimy między innymi takie auta jak 1970s Mach 1 Mustang, BMW E30 M3, Nissan Skyline GTR R34, Chevrolet Camaro SS, McLaren MP4-12C, BAC Mono, Pagani Huayra, Koenigsegg Agrea R, Mercedes SL65 AMG, czy Shelby Mustang. Zabraknie marek Porsche, Lamborghini i Ferrari.
  • Pojawi się nowy typ wyścigów: pojedynki jeden na jednego typu point-to-point.
  • Potwierdzone lokacje to Chicgao, wybrzeże Kalifornii, Paryż oraz tor Yas Marina w Abu Zabi.
  • Tryb multiplayer będzie zupełnie oddzielny od kampanii dla jednego gracza. Znajdzie się w nim osobny system rozwoju. Prawdopodobnie tryb ten zostanie połączony z RaceNet, serwisem zrzeszającym społeczność fanów gier studia Codemasters.
  • Gra będzie napędzana przez ulepszoną wersję silnika EGO.

Więcej informacji pojawi się na tegorocznych targach Eurogamer Expo, które odbędą się w dniach 27-30 września w Londynie. Zostanie zaprezentowana tam grywalna wersja nadchodzącej produkcji studia Codemasters. GRID 2 ukaże się latem 2013 roku na PC, Playstation 3 i Xbox 360.

Poniżej znajdziecie kilka screenów z GRiD 2:

Race Driver: GRID 2 zapowiedziany na lato 2013 - ilustracja #2
Race Driver: GRID 2 zapowiedziany na lato 2013 - ilustracja #3
Race Driver: GRID 2 zapowiedziany na lato 2013 - ilustracja #4
Race Driver: GRID 2 zapowiedziany na lato 2013 - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

GRID 2

GRID 2