Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2012, 13:55

autor: Sarge

8 sierpnia doczekamy się zapowiedzi gry wyścigowej Race Driver: GRID 2

Wszystko wskazuje na to, że 8 sierpnia studio Codemasters oficjalnie zapowie grę wyścigową Race Driver: GRID 2. W sieci wylądował bowiem krótki zwiastun przywodzący na myśl właśnie kontynuację produkcji z 2008 roku.

Studio Codemasters udostępniło krótki teaser wskazujący na to, że za kilka dni doczekamy się oficjalnej zapowiedzi gry wyścigowej Race Driver: GRID 2. Najwyraźniej potwierdzają się plotki sprzed miesiąca.

Trwający niecałe pół minuty zwiastun nie pokazuje niczego konkretnego, jednak widok palonej gumy, logo, link do konta twitterowego oraz napis „The Race Returns” wskazują na to, że może chodzić o kontynuację Race Driver: GRID (w Stanach Zjednoczonych występującej pod nazwą GRID). Na koniec pojawia się jeszcze data 8 sierpnia bieżącego roku. Można się domyślać, że tego dnia odsłonięte zostaną wszystkie karty i doczekamy się oficjalnej zapowiedzi długo oczekiwanego dzieła studia Codemasters.

Pierwsza część Race Driver: GRID była swego rodzaju odświeżeniem wyścigowej serii Race Driver. Tytuł pod wieloma względami nawiązywał do takich marek jak Project Gotham Racing, czy Forza Motorsport. Model jazdy stanowił odpowiednie wyważenie elementów symulacyjnych i zręcznościowych, a w ramach ułatwienia zastosowano dość innowacyjny w swoim czasie system cofania czasu po wykonaniu nieudanego manewru.