Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2012, 10:43

autor: Hed

Codemasters aktywnie pracuje nad GRID 2 – kolejne plotki o grze

Codemasters pracuje w pocie czoła nad Race Driver: GRID 2 – twierdzi brytyjski Official Xbox Magazine. Magazyn spekuluje, że gra pojawi się po wyścigach F1 2012, które wyjdą we wrześniu tego roku.

Codemasters aktywnie pracuje nad GRID 2 – kolejne plotki o grze - ilustracja #1
Kto czeka na kontynuację Race Driver: GRID?

Firma Codemasters aktywnie pracuje nad kontynuacją Race Driver: GRID – napisał brytyjski Official Xbox Magazine w dziale plotek. Czasopismo spekuluje, że produkcja zostanie wydana po premierze gry wyścigowej F1 2012, która zadebiutuje we wrześniu tego roku. Informacje przekazane przez serwis CVG nie zostały potwierdzone przez brytyjskiego wydawcę. Nie ma jednak wątpliwości, że szanse na zapowiedź GRID 2 są coraz większe.

Codemasters ogłosiło niedawno, że rezygnuje z gier akcji, aby zająć się wyścigami, w których od zawsze się specjalizowało (decyzja wynikała ze słabej sprzedaży Operation Flashpoint: Red River i Bodycount). To zrodziło nowe nadzieje na to, że wkrótce usłyszymy o GRID 2. Firma wyraziła chęć stworzenia kontynuacji serii już w 2010 roku, ale od tamtego czasu nie podawała informacji na jej temat. Pierwotny plan zakładał, że gra wyjdzie w 2012 roku.

Codemasters aktywnie pracuje nad GRID 2 – kolejne plotki o grze - ilustracja #2Pierwszy Race Driver: GRID został wydany w 2008 roku i zebrał bardzo pochlebne recenzje. W naszym tekście pisaliśmy, że „brytyjskiemu deweloperowi udało się znaleźć złoty środek pomiędzy arcade’ówką a symulacją”, który „starcza na długo i nieustannie zaciekawia czymś nowym”. Jedną z ciekawszych opcji w grze był system „flashback”, czyli możliwość cofnięcia rozgrywki o 10 sekund, aby uniknąć zderzenia, czy wypadku.

  1. Oficjalna strona firmy Codemasters