Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2012, 10:29

Premiera Sniper: Ghost Warrior 2 dopiero w październiku

Firma City Interactive poinformowała o opóźnieniu premiery Sniper: Ghost Warrior 2. Gra trafi na półki sklepowe dopiero w październiku. Dodatkowy czas ma umożliwić twórcom lepsze dopracowanie projektu.

Premiera Sniper: Ghost Warrior 2 dopiero w październiku  - ilustracja #1

Strzelanka Sniper: Ghost Warrior 2 ma spore szanse stać się jedną z najciekawszych polskich produkcji tego roku. Niestety, okazało się, że będziemy musieli poczekać na nią trochę dłużej. Początkowo debiut rynkowy zapowiadano na koniec sierpnia. Teraz firma City Interactive poinformowała, że premiera gry została przełożona na 9 października. Jako powody tej decyzji podano chęć rozwinięcia niektórych elementów rozgrywki i lepszego dopracowania całości.

  1. Sniper: Ghost Warrior 2 - strona oficjalna gry

Sniper: Ghost Warrior 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku pierwszoosobowej strzelanki. W trakcie zabawy weźmiemy udział w szeregu niebezpiecznych misji, osadzonych m.in. na stokach Himalajów i w zniszczonym wojną Sarajewie. Autorzy obiecują poprawienie błędów pierwowzoru oraz znacznie lepszą grafikę opartą na silniku CryEngine 3.

Gra powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Poza standardową wersją, do sprzedaży trafią również dwa wydania specjalne. Kosztująca 59,90 euro Edycja Kolekcjonerska zapakowana zostanie w metalowe pudełko, w którym znajdziemy album z grafikami, płytę CD ze ścieżką dźwiękową, drukowany podręcznik snajpera oraz kody uprawniające do pobrania materiałów DLC. Przewidziano też tańszą Edycję Limitowaną, która za 39,90 euro zaoferuje wytłaczaną obwolutę pudełka oraz wspomniane kody DLC.

Premiera Sniper: Ghost Warrior 2 dopiero w październiku  - ilustracja #2 Do niedawna City Interactive znane było głównie z niskobudżetowych produkcji. Sniper: Ghost Warrior był pierwszym projektem firmy, który miał większe ambicje. Gra, pomimo pewnych niedoróbek, okazała się sporym sukcesem finansowym i jej sprzedaż dawno temu przekroczyła poziom 2 milionów egzemplarzy.

Postawienie na droższe produkcje okazało się strzałem w dziesiątkę i City Interactive zamierza kontynuować tę strategię. Firma ma w planach takie projekty jak FPS Enemy Front, oparte na mikropłatnościach World of Mercenaries oraz grę RPG, przy której pracuje Tomasz Gop, czyli współtwórca przebojowego Wiedźmina.

Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej na temat gry Sniper: Ghost Warrior 2 zachęcamy do zapoznania się z poświęconymi jej materiałami opublikowanym na naszym serwisie: