Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2012, 10:55

autor: Sarge

Firma THQ nie jest już wydawcą gry Devil's Third

Firma THQ oddała z powrotem wszelkie prawa do gry Devil's Third jej deweloperowi i nie wprowadzi tego tytułu na rynek. Produkcja Valhalla Game Studios przestała pasować do polityki rentowności amerykańskiego koncernu.

Firma THQ potwierdziła serwisowi Eurogamer, że wszelkie prawa do powstającej gry Devil’s Third zostały z powrotem przekazane zespołowi Valhalla Game Studios. Studio zostało założone przez Tomonobu Itagakiego, autora serii Dead or Alive oraz Ninja Gaiden.

Dzisiejsza wiadomość jest konsekwencją ostatnich problemów koncernu THQ ze sfinansowaniem produkcji. Zrezygnowanie z praw do marki oznacza również, że THQ nie wyda Devil’s Third na rynku. Wciąż nie wiadomo, jaka firma się tym zajmie. Biorąc jednak pod uwagę, że za projektem stoi Tomonobu Itagaki i tytuł zapowiada się całkiem dobrze, ze znalezieniem nowego wydawcy nie powinno być problemu.

Nieco wcześniej informację w wywiadzie dla magazynu Famitsu potwierdził właśnie Itagaki. Jednocześnie zdradził, że deweloping gry wchodzi w ostatnią fazę, najbardziej kosztowną dla dewelopera. Firma THQ nie mogła pokryć wszystkich wydatków, gdyż uznała, że nie uda się jej zarobić na Devil’s Third.

Co ciekawe, Tomonobu Itagaki wcale nie żywi urazy do amerykańskiego koncernu. Docenia starania Danny’ego Bilsona (prezesa THQ), który do samego końca starał się znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Spokój japońskiego wizjonera w takiej sytuacji może dziwić, bo w tej chwili losy jego dzieła są zagrożone. Wygląda jednak na to, że twórca mocno wierzy w znalezienie nowego wydawcy.

Devil’s Third to gra akcji, w której akcję obserwujemy zza pleców postaci, a historia toczy się w niedalekiej przyszłości. Gracz wcieli się w jedną z dwóch grywalnych postaci, a rozgrywka w równym stopniu ma polegać zarówno na wymianie ognia, jak i walce bronią białą. Oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowywany jest pełnoprawny tryb multiplayer. Gra miała trafić do sklepów w 2013 roku w wersji na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.