Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2012, 11:05

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver

Twórcy chodzonej bijatyki w uniwersum serii Sacred ujawnili nowe screeny z gry. Podali również więcej szczegółów na temat rozgrywki – w Sacred Citadel zagramy czterema zróżnicowanymi klasami i powalczymy w trybie kooperacyjnym dla maksymalnie trzech graczy, w którym będziemy starali się awansować na jak najwyższe poziomy w klasyfikacji sieciowej.

Screen z gry Sacred Citadel #1 - Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver - wiadomość - 2012-11-23
Screen z gry Sacred Citadel #1
Sacred Citadel
  • Platformy: PC, X360, PS3;
  • Data premiery: 2013 rok w dystrybucji cyfrowej;
  • Producent: Deep Silver;
  • Wydawca: Koch Media.

Studio Deep Silver opublikowało nowe screeny z gry Sacred Citadel – chodzonej bijatyki, będącej wprowadzeniem do gry Sacred 3, a także podało do wiadomości publicznej nowe informacje związane z trybem kooperacji.

W grze pokierujemy jedną z czterech, wzajemnie się uzupełniających klas – dotychczas potwierdzono wojownika Safiri, szamana Khukuri oraz łowcę z Ankarii. Jak wiadomo od czasu pierwszych zapowiedzi, każda z nich będzie dysponować specjalnymi atakami, a uderzenia będziemy mogli łączyć w potężne kombinacje.

Screen z gry Sacred Citadel #2 - Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver - wiadomość - 2012-11-23
Screen z gry Sacred Citadel #2

Teraz dodatkowo dowiedzieliśmy się, że tryb kooperacji w tytule Deep Silver umożliwi zabawę maksymalnie trzem osobom, które będą mogły płynnie dołączać do gry i z niej wychodzić, a wraz z pokonywaniem kolejnych poziomów awansują na wyższe miejsca w klasyfikacji sieciowej. Podczas rozgrywki skorzystamy z wierzchowców – które odbierzemy naszym wrogom – i maszyn bojowych, a także udamy się do miast, gdzie u różnych sprzedawców zakupimy bronie, mikstury i przedmioty, a ponadto odkryjemy nowe zadania. Twórcy obiecują również system zmiennego cyklu dnia i nocy.

Screen z gry Sacred Citadel #3 - Sacred Citadel – nowe obrazki i szczegóły chodzonej bijatyki studia Deep Silver - wiadomość - 2012-11-23
Screen z gry Sacred Citadel #3

Sacred Citadel to typowa chodzona bijatyka w stylu serii Golden Axe, zapowiedziana w sierpniu tego roku. Tytuł jest osadzony w uniwersum serii Sacred i posiada kolorową, kreskówkową oprawę graficzną w dwu-i-półwymiarowej konwencji. Jego premiera zapowiadana jest na 2013 rok na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 w dystrybucji cyfrowej. Czas pokaże, jak przyjmą go miłośnicy serii gier RPG akcji – jak na razie oczekiwania czytelników naszego serwisu wahają się w granicach oceny 4.5 na 10.