Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2013, 17:05

Rust - nowa gra twórców Garry's Mod weszła w fazę otwartych alfa testów

Ruszyły otwarte testy wersji alfa sandboksowego survivala Rust. Nad projektem pracują twórcy popularnego Garry’s Mod.

W Rust siekiera jest naszym najwierniejszym przyjacielem. - Rust - nowa gra twórców Garry's Mod weszła w fazę otwartych alfa testów - wiadomość - 2013-06-16
W Rust siekiera jest naszym najwierniejszym przyjacielem.

Od kilku miesięcy twórcy popularnego Garry’s Mod pracują nad nowym projektem zatytułowanym Rust. Jest to sandboksowa zręcznościówka, która kładzie duży nacisk na elementy survivalowe. Autorzy właśnie otworzyli testy wersji alfa dla wszystkich zainteresowanych. Aby wziąć w nich udział należy udać się na oficjalną stronę i zarejestrować konto. Gra korzysta z silnika Unity i alfa dostępna jest z poziomu przeglądarki.

  1. Rust – strona oficjalna

Jeśli macie jakieś problemy z wczytaniem danych to spróbujcie później, gdyż serwery przeżywają teraz prawdziwe oblężenie. Projekt znajduje się obecnie na wczesnym etapie produkcji. Grafika jest bardzo prosta, gdyż autorzy cały czas wprowadzają do programu drastyczne zmiany, więc poświęcanie środków na oprawę graficzną mijałoby się z celem. Twórcy zajmą się tym aspektem dopiero gdy będą pewni, że dobrali odpowiedni koktajl elementów, który zapewni użytkownikom dobrą zabawę.

Rust - nowa gra twórców Garry's Mod weszła w fazę otwartych alfa testów - ilustracja #2

Jako główne źródło inspiracji autorzy podają takie produkcje jak serię S.T.A.L.K.E.R. oraz gry Minecraft i DayZ. Początkowo Rust mocno przypominało ostatnią z tych pozycji, ale po pewnym czasie uznano, że nie tędy droga. Twórcy zdali sobie sprawę, że nie będą w stanie opracować gęsto zabudowanych miast i zamiast tego postanowili położyć nacisk na wznoszenie struktur przez samych graczy. Zdecydowano również, że zamiast zombiaków świat zapełnią inne rodzaje agresywnych postaci niezależnych.

Obecnie gra jest survivalowym sandboksowym FPS-em. Zaczynamy rozgrywkę spawnując się w losowym miejscu świata, wyposażeni jedynie w siekierę i kilka flar. Te drugie szybko okazują się bardzo przydatne, gdy zapada noc. Początkowo zabawa polega głównie na unikaniu innych graczy, którzy najczęściej mają ochotę posłać nas do piachu. Dopiero gdy już zgromadzimy odpowiednie uzbrojenie możemy sami zacząć polowanie. W przetrwaniu pomocny okazuje się system rzemiosła, pozwalający konstruować własne domy i następnie je barykadować.