Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 14:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Gran Turismo, Heavy Gear Assault, Dota 2) 21/5/13

Dziś piszemy m.in. o zwycięzcy wyścigu Volkswagen Castrol Cup, kickstarterowej akcji Heavy Gear Assault, kolejnych cywilizacjach w dodatku Sid Meier's Civilization V: Nowy Wspaniały Świat, a także nowym rekordzie na Steamie ustanowionym przez grę Dota 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

March of the Eagles

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę March of the Eagles. Dzieło studia AGEOD możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 9,99 euro (ok. 42 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Gran Turismo

Krystian Korzeniowski wygrał drugi wyścig trzeciej rundy Volkswagen Castrol Cup na Automotodromie w Brnie. Jaki to ma związek z grami wideo? Otóż Krystian Korzeniowski jest jednym z finalistów Gran Turismo Academy – specjalnych zawodów, w których najlepsi kierowcy w Gran Turismo 5 otrzymali możliwość wystartowania w prawdziwym wyścigu. Chociaż Krystian tamtych zawodów nie wygrał, to znalazł sobie miejsce w prawdziwej ekipie wyścigowej i jego kariera coraz bardziej się rozwija.

Krystian Korzeniowski - Wieści ze świata (Gran Turismo, Heavy Gear Assault, Dota 2) 21/5/13 - wiadomość - 2013-05-21
Krystian Korzeniowski

Dota 2

W ostatni weekend Dota 2 ustanowiła nowy rekord jednocześnie zalogowanych osób w jednej grze na Steamie. W jednym momencie uruchomioną produkcję studia Valve miało 329 977 graczy. Co ciekawe, poprzedni rekord (ok. 297 tysięcy osób) również należał do Dota 2. Najświeższe osiągnięcie ma prawdopodobnie związek z tym, że w weekend odbywały się kwalifikacje do turnieju The International, które można było oglądać przez klienta gry.

Visceral Games

Serwis Superannuation udostępnił na Twitterze linka (obecnie niedziałającego), prowadzącego do życiorysu jednego z pracowników studia Visceral Games (seria Dead Space). Ze wspomnianego CV wynika, że amerykański deweloper pracuje obecnie nad „strzelaniną nowej generacji” na PlayStation 4 oraz nowego Xboksa. Nie znamy żadnych szczegółów na jej temat.

Heavy Gear Assault

Studio Stompy Bot Productions uruchomiło akcję w serwisie Kickstarter, mającą na celu zebrać pieniądze potrzebne do stworzenia gry Heavy Gear Assault. Jest to restart serii traktującej o zmaganiach żołnierzy kierujących bojowymi maszynami kroczącymi (tzw. mechami). Gra została zapowiedziana w lutym bieżącego roku, ale do jej skończenia twórcy potrzebują 800 tysięcy dolarów. Jak dotąd zebrano ponad 9 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 39 dni.

Sid Meier’s Civilization V: Nowy Wspaniały Świat

Studio Firaxis Games ujawniło dwie kolejne cywilizacje, jakie trafią do dodatku Sid Meier’s Civilization V: Nowy Wspaniały Świat. Mowa o Indonezii i Maroko, które dołączają do wcześniej zapowiedzianej Polski, Brazylii, Asyrii, Zulu oraz Portugalii. Deweloperowi pozostało jeszcze ujawnić ostatnie dwie cywilizacje, którymi pokierujemy w grze. Sid Meier’s Civilization: Nowy Wspaniały Świat zadebiutuje 12 lipca w Europie wyłącznie na PC.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: