Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2013, 14:09

autor: luckie

PlanetSide przejdzie na model free-to-play

PlanetSide, wydany w 2003 roku MMOFPS studia Sony Online Entertainment, za jakiś czas stanie się tytułem typu free-to-play. Do tej pory do zabawy konieczne było uiszczanie comiesięcznej opłaty, ale twórcy już pracują, by to zmienić.

Grze PlanetSide stuknęło już dziesięć lat - PlanetSide przejdzie na model free-to-play - wiadomość - 2013-05-21
Grze PlanetSide stuknęło już dziesięć lat

John Smedley, prezes studia Sony Online Entertainment, oświadczył na swoim koncie na Twitterze, że wkrótce PlanetSide porzuci płatne subskrybcje i wzorem PlanetSide 2 oprze się na modelu free-to-play. Nie wiemy kiedy dokładnie to nastąpi, ale twórcy tego MMOFPS-a z 2003 roku już ponoć pracują nad niezbędnymi zmianami.

John Smedley wyjawia plany przekształcenia PlanetSide w tytuł F2P
John Smedley wyjawia plany przekształcenia PlanetSide w tytuł F2P

Dla osób, które kiedykolwiek grały w PlanetSide lub wydane w ubiegłym roku PlanetSide 2 SOE udzieli sześciomiesięcznej przepustki do bezpłatnej zabawy z „jedynką”. Akcja ta ma kupić studiu niezbędny czas na przekształcenie gry w produkcję w pełni darmową.

PlanetSide zadebiutował na rynku 20 maja 2003 roku. Gra należy do gatunku MMO, zatem na tym samym polu bitwy mogą zmagać się ze sobą setki graczy. Ta futurystyczna strzelanina pozwala opowiedzieć się po jednej ze zwalczających się stron i wraz z postępami w walce, rozwijać swoją postać. Do zabawy konieczne jest opłacanie miesięcznego abonamentu, jednak wczoraj, czyli dokładnie 10 lat po premierze gry, John Smedley ogłosił, że za jakiś czas zostanie ona udostępniona za darmo.

W zeszłym roku tytuł doczekał się pełnoprawnego następcy – PlanetSide 2. Recenzję gry możecie znaleźć w naszym serwisie: