Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka PlanetSide (PC)
OkładkaPlanetSide (PC)

PlanetSide PC

Stań się jednym z tysięcy futurystycznych bojowników, zostań członkiem drużyny świetnie zgranych żołnierzy i pokonaj wszystkich oponentów w wielu fascynujących operacjach militarnych.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

PlanetSide Premiera PC

premiera światowa

20maja2003

Gra przestała działać

1lipca2016

Gry podobne do PlanetSide

Team Fortress 2

Battlefield Heroes

Firefall

Aktualizacja: 1 lipca 2016 roku Studio Daybreak Game Company zamknęło serwery gry PlanetSide, kończąc w ten sposób żywot tej sieciowej strzelanki.

Uwaga: Z początkiem maja 2014 roku gra przeszła na model biznesowy free-to-play.

Massively Multiplayer FPS nastawiony na taktyczną walkę zespołową. Akcja rozgrywa się w futurystycznym świecie, w którym o wpływy nieustannie rywalizują cztery megakorporacje. Pierwsza z nich specjalizuje się militariach, druga w badaniach naukowych, trzecia w technologii, a czwarta w górnictwie i kopalniach. Naszym zadaniem jest wybór jednej z nich i dalsza walka w obronie jej interesów. W każdej rozgrywce będziemy się zmagać z 30,000 przeciwników pragnących tylko i wyłącznie naszej śmierci. Ta walka między tysiącami przeciwników toczy się w trójwymiarowo modelowanym terenie, w którym całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Do zwiedzenia mamy wielki, pełen detali świat. Gracz może elastycznie dostosowywać się do panującej sytuacji. Ma możliwość przyłączenia się do większego zespołu, z którym będzie zdobywał nowe terytoria, bronił własnych baz oraz zaopatrywał swoich towarzyszy broni. Dynamicznie wyznaczane misje zależą od panującej obecnie sytuacji. Gra oferuje duże możliwości w dziedzinie walki zespołowej, gdzie obecna sytuacja na polu walki uaktualniana jest w czasie rzeczywistym. Każda postać ma możliwość rozwoju i awansu w hierarchii dowodzenia oddziałem.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI PlanetSide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

PlanetSide Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • podłączenie do sieci Internet