Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka PlanetSide (PC)

PlanetSide PC

Stań się jednym z tysięcy futurystycznych bojowników, zostań członkiem drużyny świetnie zgranych żołnierzy i pokonaj wszystkich oponentów w wielu fascynujących operacjach militarnych.

Akcji

Gra przestała działać 1 lipca 2016

PC Windows
Okładka PlanetSide (PC)

data premiery gry w wersji PC:

20maja2003

premiera światowa

Gra PlanetSide przestała działać

1lipca2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aktualizacja: 1 lipca 2016 roku Studio Daybreak Game Company zamknęło serwery gry PlanetSide, kończąc w ten sposób żywot tej sieciowej strzelanki.

Uwaga: Z początkiem maja 2014 roku gra przeszła na model biznesowy free-to-play.

Massively Multiplayer FPS nastawiony na taktyczną walkę zespołową. Akcja rozgrywa się w futurystycznym świecie, w którym o wpływy nieustannie rywalizują cztery megakorporacje. Pierwsza z nich specjalizuje się militariach, druga w badaniach naukowych, trzecia w technologii, a czwarta w górnictwie i kopalniach. Naszym zadaniem jest wybór jednej z nich i dalsza walka w obronie jej interesów. W każdej rozgrywce będziemy się zmagać z 30,000 przeciwników pragnących tylko i wyłącznie naszej śmierci. Ta walka między tysiącami przeciwników toczy się w trójwymiarowo modelowanym terenie, w którym całą akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Do zwiedzenia mamy wielki, pełen detali świat. Gracz może elastycznie dostosowywać się do panującej sytuacji. Ma możliwość przyłączenia się do większego zespołu, z którym będzie zdobywał nowe terytoria, bronił własnych baz oraz zaopatrywał swoich towarzyszy broni. Dynamicznie wyznaczane misje zależą od panującej obecnie sytuacji. Gra oferuje duże możliwości w dziedzinie walki zespołowej, gdzie obecna sytuacja na polu walki uaktualniana jest w czasie rzeczywistym. Każda postać ma możliwość rozwoju i awansu w hierarchii dowodzenia oddziałem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Gry podobne do PlanetSide

Klasyfikacja PEGI PlanetSide

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe PlanetSide

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512MB RAM
  • 64MB akcelerator 3D
  • podłączenie do sieci Internet
Wieści ze świata (Overwatch, Resident Evil 7, PlanetSide) 4/7/2016
Wieści ze świata (Overwatch, Resident Evil 7, PlanetSide) 4/7/2016

wiadomość4 lipca 2016

Dziś piszemy o nadchodzących poprawkach trybu Rywalizacji w Overwatch, popularności wersji demo Resident Evil 7 (Beginning Hour) oraz o wyłączeniu serwerów PlanetSide i nagraniu pokazującym ostatnie chwile „życia” tej gry. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie
PlanetSide i Legends of Norrath wkrótce zakończą życie

wiadomość18 czerwca 2016

Studio Daybreak Game Company poinformowało, że serwer strzelanki PlanetSide zostanie wyłączony 1 lipca, a karcianka Legends of Norrath zakończy swój żywot 17 sierpnia bieżącego roku.

EverQuest Next, Final Fantasy XIV i PlanetSide 2 zmierzają na PlayStation 4. Zapowiedź SOE All Access
EverQuest Next, Final Fantasy XIV i PlanetSide 2 zmierzają na PlayStation 4. Zapowiedź SOE All Access

wiadomość26 stycznia 2014

Firma Sony Online Entertainment szykuje nie lada zmiany w systemie subskrypcji obejmującym nie jedną, lecz kilka gier znajdujących się w ofercie koncernu. Ponadto potwierdzono wydanie EverQuest Next na PlayStation 4 oraz ujawniono termin premiery Final Fantasy XIV: A Realm Reborn i PlanetSide 2 na tę konsolę. Ponadto pierwsza część ostatniej z wymienionych produkcji przejdzie niebawem na model biznesowy free-to-play.

Przegląd MMO (24/05/2013) - m.in. Guild Wars 2, Neverwinter, The Elder Scrolls Online i World of Warcraft
Przegląd MMO (24/05/2013) - m.in. Guild Wars 2, Neverwinter, The Elder Scrolls Online i World of Warcraft

wiadomość24 maja 2013

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kolejną aktualizację Guild Wars 2, problemy techniczne Neverwinter, najnowsze informacje na temat The Elder Scrolls Online oraz ostatni patch do World of Warcraft.

PlanetSide przejdzie na model free-to-play
PlanetSide przejdzie na model free-to-play

wiadomość21 maja 2013

PlanetSide, wydany w 2003 roku MMOFPS studia Sony Online Entertainment, za jakiś czas stanie się tytułem typu free-to-play. Do tej pory do zabawy konieczne było uiszczanie comiesięcznej opłaty, ale twórcy już pracują, by to zmienić.